رئیس کل دادگستری گیلان گفت: با کسانی که با کوتاهی و قصور مسبب حیف و میل بیت المال شده اند برخورد قاطع قانونی صورت گیرد.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از ایسنا ، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی در دومین بازدید از وضعیت فاضلاب نخجیرکلایه شهرستان لاهیجان و همچنین تالار جزیره این شهرستان، با اشاره به نگرانی اهالی منطقه درخصوص فاضلاب و پسماندهایی که سلامت آنان را تهدید می کند، گفت: به همت مسئولان شهرستان در طی این مدت لوله گذاری فاضلاب و جمع آوری آب های سطحی صورت گرفته و تا حدی از آلودگی های محیطی این منطقه کاسته شده است.
وی با بیان اینکه هنوز مشکل شبکه فاضلاب های خانگی در این منطقه وجود دارد اظهار کرد: باید هرچه زودتر اعتبارات تخصیص یافته به این منطقه به طور صحیح مدیریت شده تا شاهد رضایتمندی و اعتماد مردم به مسئولان باشیم.

رئیس کل دادگستری گیلان همچنین در بازدید از زمینی به وسعت ۱۵ هزار مترمربع در محله شیخ زاهد لاهیجان که ۱۵ سال قبل طی قرارداد ناقصی در اختیار یک شرکت هلدینگ برای ساخت هتل قرار داده شده است به رئیس دادگستری لاهیجان دستور داد به دلیل عدم تعهد طرف قرارداد در ساخت هتل، پرونده ای قضایی در دادسرا تشکیل شده و اقدامات لازم در جهت فسخ قرارداد صورت گیرد.

حجت الاسلام خلیلی، در ادامه از تالار جزیره لاهیجان که سال هاست به دلیل تجدید بنا و درخواست ساخت هتل تعطیل است بازدید نمود و عنوان کرد: این ملک مدت ۱۰ سال است که بلاتکلیف رها شده و شهرداری لاهیجان به دلیل عدم برخورداری از مشاوران حقوقی زبده و بستن قراردادهای ناقص در گذشته، هنوز نتوانسته است ملک را به شهرداری بازگرداند.

وی در همین راستا به دادستان لاهیجان دستور داد تا این پرونده در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گرفته و با کسانی که با کوتاهی و قصور مسبب حیف و میل بیت المال شده اند برخورد قاطع قانونی صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه با بررسی مواردی از زمین خواری و کوه خواری در شهرستان لاهیجان دستورات لازم را درخصوص متصرفان به منابع طبیعی و متجاوزان به اراضی ملی صادر کرد

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=5764

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید