سرپرست استانداری گیلان: آرامش و امنیت اجتماعی مردم بیشتر مورد توجه باشد
سرپرست استانداری گیلان: آرامش و امنیت اجتماعی مردم بیشتر مورد توجه باشد

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به نقش موثر سازمان تامین اجتماعی گفت: آرامش خاطر و امنیت اجتماعی مردم باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان ،ارسلان زارع در دیدار با مدیران سازمان تأمین اجتماعی استان به مناسبت روز تأمین اجتماعی و بهزیستی اظهار داشت: یکی از مهم […]

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به نقش موثر سازمان تامین اجتماعی گفت: آرامش خاطر و امنیت اجتماعی مردم باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان ،ارسلان زارع در دیدار با مدیران سازمان تأمین اجتماعی استان به مناسبت روز تأمین اجتماعی و بهزیستی اظهار داشت: یکی از مهم ترین شاخص‌های ارزیابی و میزان توسعه یافتگی هر کشور و جامعه، میزان رفاه و تأمین اجتماعی آن جامعه و کشور است.

وی ادامه داد: شاخص مهم امید به زندگی مورد توجه کشورهای در حال توسعه قرار گرفته تا مانند کشورهای توسعه یافته، آن مسیر مطلوب را طی کنند و نقش سازمان تامین اجتماعی در این خصوص مهم است.

سرپرست استانداری گیلان وظایف و رسالت تأمین اجتماعی به عنوان سازمان بزرگی که متولی خدمت رسانی به بخش زیادی از جمعیت کشور است را مهم ارزیابی و تصریح کرد: در استان گیلان بیش از ۴۸ درصد خانواده ها تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

وی تأمین اجتماعی را بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر دانست و گفت: این سازمان به عنوان یک نهاد غیردولتی بزرگ در راستای توسعه یافتگی کشور نقش مهمی ایفا می‌کند.

زارع با اشاره به اینکه حفظ کرامت والای انسانی، رضایت مردم و تکریم ارباب رجوع یکی از موضوعات مهم برای دولت و مردم است خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش های واصل شده یکی از سازمان‌های خوب از بابت تأمین رضایت‌مندی مردم، تأمین اجتماعی است.

وی یکی از عوامل موثر در مدیریت کارآمد را شفافیت بیشتر امور و وظایف و الکترونیکی کردن خدمات دانست و اظهار داشت: این موضوع در دستور کار دولت تدبیر و امید است چراکه دولت الکترونیک می‌تواند نقش موثری در کیفیت بخشی و سرعت بخشی خدمات و جلب رضایت مردم داشته باشد. بر اساس آخرین آمار، تأمین اجتماعی گیلان افزون بر ۴۱۷ هزار بیمه شده اصلی دارد، ضریب پوشش بیمه‌ای تأمین اجتماعی در این استان ۵ / ‏‬ ۴۸ درصد است.