رئیس روابط عمومی دانشگاه گیلان گفت: علت فوت پسر ۱۴ ساله در استخر شنای دانشکده تربیت بدنی دانشگاه گیلان از سوی پزشکی قانونی در دست بررسی است.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از ایرنا،  امیر حسین احمدی سراوانی نوجوان ۱۴ ساله ای که در کلاس آموزش شنای استخر دانشکده تربیت بدنی دانشگاه گیلان ثبت نام کرده بود ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه پنجشنبه شب گذشته جسد بی جانش در عمق ۴/۵ متری استخر پیدا شد.
بر اساس اظهارات پدر امیر حسین این حادثه ناگوار در شرایطی رخ داد که  این نوجوان هنوز در دوره مقدماتی آموزش شنا بوده و پنجمین جلسه حضورش را تجربه می کرد و با فنون و تکنیک های شنا آشنایی کاملی نداشت!
پدر این نوجوان پنجشنبه شب بعد از تاخیر فرزندش به استخر شنا مراجعه کرد  و  با قفل بودن در آنجا مواجه شد اما با درخواست و تلاش وارد محوطه شده و جسد فرزندش را در درون استخر مشاهده کرد .
رییس روابط عمومی دانشگاه گیلان گفت :  استخر شنای دانشکده تربیت بدنی در سانس مذکور در اختیار هیات شنای استان گیلان بوده و همه عوامل دست اندرکار، اعم از مربیان، ناجیان غریق و… زیر نظر هیات شنای استان هستند.

تکذیب خبر اجاره استخر از سوی هیات شنا

 این در حالی است که رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی استان گیلان ضمن تکذیب این مساله گفت : استخر دانشکده تربیت بدنی گیلان به یک شخص اجاره داده شده که قرارداد و تمامی مفاد آن نیز موجود است ولی نمی دانم چرا عنوان شده که این استخر تحت اجاره هیات شنای گیلان بوده است.

پرویز گلریز  ضمن تسلیت به خانواده داغدار مرحوم امیرحسین احمدی سراوانی ادامه داد: با توجه به مفاد قرارداد و بندهایی که در آن مشخص شده ، مستاجر یا موجر باید جوابگوی مشکلات، حوادث و اتفاقات باشند که این امر ربطی به هیات شنا، شیرجه و واترپلوی گیلان ندارد چون این هیات استخر را اجاره نکرده بلکه یک شخص آن را اجاره کرده است.

وی ادامه داد: به هرحال باید این اتفاق موشکافی شود و امیدواریم که با دقت بیشتر در زمینه آموزش شنا، دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم که البته در این زمینه آن چیزی که مربوط به هیات باشد ما با تمام توان خود آن امر را انجام خواهیم داد

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=645

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید