مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با اشاره به ارسال ۱۶۸ اثر از ۷۰ شهرستان و ۲۵ استان کشور به دبیرخانه دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان با محوریت بخش کودک، گفت: این جشنواره از ۲۶ لغایت ۳۰ مردادماه در هشت نقطه این شهر برگزار می‌شود.

به گزارش لاهیج دیلم ،فیروز فاضلی در گفت وگویی، با اشاره به راه اندازی دبیرخانه دائمی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در شهرداری این شهر، اظهار کرد: جشنواره تئاتر خیابانی شهروند از مطالبات مردم شهرستان لاهیجان به شمار می‌رود و همه در لاهیجان منتظرند که این جشنواره در فصل تابستان اجرا شود.

وی افزود: تلاش دست اندرکاران این است که جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان هر سال نسبت به سال قبل با رونق، برجستگی و تاثیرگذاری بیشتری برگزار شود و اقدامات به گونه‌ای باشد که تاثیرگذاری این اجرا در شهروندان بیشتر شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با اشاره به ارسال ۱۶۸ اثر از ۷۰ شهرستان و ۲۵ استان کشور به دبیرخانه این جشنواره با محوریت بخش کودک، تصریح کرد: ۱۴۴ اثر در بخش مسابقه و ۲۴ اثر مربوط به بخش کودک است و این موضوع نشان از اهمیت و تاثیرگذاری جشنواره تئاتر شهروند دارد، زیرا کودکان را مخاطب قرار داده است.

فاضلی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگی، یادآور شد: هزینه برای بسیاری از مسائل فرهنگی و هنری، هزینه محسوب نمی‌شود، بلکه سرمایه گذاری است و این سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگی کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از ۲۶ لغایت ۳۰ مردادماه جاری در هشت نقطه این شهر برگزار می‌شود، گفت: جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان یکی از رخدادهای فرهنگی گیلان است.

این مقام مسئول ادامه داد: جشنواره تئاتر خیابانی شهروند تنها جشنواره‌ای در استان است که اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آن مشارکت و حمایت می‌کنند.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: کودکی که کتاب می‌خواند، موسیقی گوش می‌دهد، تئاتر می‌بیند و دست به هنر می‌برد، عملا در برابر آسیب های اجتماعی بیمه شده، اما اگر در بخش هنر و فرهنگ که سرمایه‌های طولانی مدت است، هزینه نشود، مطمئنا برای به راه آوردن نسل جوان علاوه بر اینکه وقت بیشتری گذاشته خواهد شد، جامعه باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

به گزارش گیل و دیلم، گیلان با ۳۱ اثر بیشترین آثار ارسالی به دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان را دارد و ۲۱ اثر از تهران، ۹ اثر از اصفهان، ۱۷ اثر از کردستان و ۱۱ اثر از کرمانشاه به دبیرخانه این جشنوراه ارسال شده است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید