نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: برخی از نمایندگان مجلس حتی توانایی ایراد یک سخنرانی درست و محکم را ندارند و در مقابل قدرت‌های بین‌المللی ترسو هستند و قطعاً این افراد نمی‌توانند نمایندگان شایسته‌ای باشند.

به گزارش لاهیج دیلم، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در همایش هیئت‌های نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان گیلان با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه مجلس عصاره فضائل ملت است اظهار داشت: مردم با شرکت در انتخابات نمایندگانی را از طرف خود برای قانونگذاری به مجلس می‌فرستند تا از کشور و انقلاب دفاع کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان قانون اساسی جمهوری اسلامی را از جامع‌ترین قوانین موجود در دنیا دانست و با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بر مبنای اصول دین بنا شده است گفت: اکثریت قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برگرفته از قوانین قرآن و سنت پیامبر(ص) است و از این رو جامعیت دارد.

وی علت نرسیدن کشور به افق‌های ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری را عمل نکردن مسئولان به قانون اساسی جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی به مشارکت مردم در تعیین سرنوشت کشور، نظارت آنان و حقوق بشر توجه کافی کرده است. 

امام جمعه رشت با اشاره به آسیب‌های وارد شده به کشور به علت فاصله گرفتن از نظارت و مطالبات مردمی و مشکلات ایجاد شده در کشور و بازارها به علت ضعف نظارتی از سوی دولت افزود: جمهوری اسلامی به دنبال تمدن‌سازی اسلامی در جامعه است و باید این تفکر در جامعه نهادینه شود.

فلاحتی با بیان اینکه نمایندگان مجلس وظیفه قانونگذاری و نظارت بر مسئولان را برعهده دارند خاطرنشان کرد: مداخله برخی نمایندگان در استان‌ها در امر عزل و نصب مسئولان کاری تاسف‌آور است و نباید شاهد چنین قانون‌شکنی‌هایی از سمت آنان باشیم.

وی ابراز داشت: عزل و نصب توسط نمایندگان مجلس از ریزش‌های جامعه محسوب می‌شود و تمدن‌سازی اسلامی را به عقب می‌اندازد اما باید بدانیم که جمهوری اسلامی ایران توسط قوانین اسلامی و رویکرد دینی خود به ملت ایران عزت بخشیده است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه در این سال‌ها به زیربناها و بسترهای فرهنگی گیلان توجه نشده است بیان کرد: نباید به بهانه حضور حداکثری مردم به انتخاب افراد پاکدست و شایسته کم‌توجهی کنیم بلکه بایستی افراد مومن، انقلابی، ولایتمدار که شهوت قدرت ندارند را انتخاب کنیم. 

فلاحتی با تأکید بر استفاده مسئولان از تجربه‌های سیاسی، اجتماعی و دینی ۴۰ سال گذشته گفت: رهبر معظم انقلاب بر انتخاب جوانان انقلابی تاکید کردند اما این حرف‌ها نباید برای برخی بهانه آن شود تا از اکنون بخواهند مهره‌سازی کرده و جوانی را وارد کنند تا بعدها در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی، خون شهیدان و مقام معظم رهبری نباشد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به قاطعیت هیئت‌های نظارت مبنی بر انتخاب افراد شایسته تأکید کرد: برخی از نمایندگان مجلس حتی توانایی ایراد یک سخنرانی درست و محکم را ندارند و در مقابل قدرت‌های بین‌المللی ترسو هستند و قطعاً این افراد نمی‌توانند نمایندگان شایسته‌ای باشند.

وی اکثر مشکلات کشور را ناشی از فقدان نظارت دانست و یادآور شد: هیئت‌های نظارت بر انتخابات بایستی در فرآیند تائید صلاحیت‌ آبروی افراد را نیز در نظر داشته باشند و اینکه برای تحقق مشارکت حداکثری ملت در انتخابات پیش‌رو تبلیغ عملی را در دستور کار قرار دهند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید