فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: یگان حفاظت منابع طبیعی استان کمبود نیرو و تجهیزات دارد.

به گزارش لاهیج دیلم ،سرهنگ محمد قربانی لرد روز دوشنبه در چهارمین روز هفته منابع طبیعی با عنوان روز منابع طبیعی، حفاظت و قانون در حاشیه برگزاری رژه خودرویی یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان در رشت اظهار داشت: تقریبا دو برابر نیروهای فعال کنونی، نیرو نیاز داریم.

وی با بیان اینکه هم اکنون یگان حفاظت منابع طبیعی استان گیلان از حدود ۵۸۰ نیرو و افزون بر ۵۴ دستگاه خودرو برخوردار است، خاطر نشان کرد: از این تعداد ۴۰۲ نفر قرق بان از نیروهای حجمی بوده و بقیه نیروهای قراردادی هستند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان اظهار داشت: رژه خودرویی یگان حفاظت منابع طبیعی استان امروز در مرکز رشت و شهرستان تالش با حضور دستگاه های انتظامی، یگان امداد، یگان حفاظت مسکن و شهرسازی، محیط زیست و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

وی با اشاره به اجرای پویش اهدای خون حیات سبز خاطر نشان کرد: در اجرای این پویش به مناسبت هفته منابع طبیعی امروز جمعی از نیروها برای اهدای خون به انتقال خون استان مراجعه کرده و با اهدای خون به یاری بیماران نیازمند به این مایع حیاتی شتافتند.

گیلان بالغ بر یک میلیون و ۴۷۱ هزار هکتار مساحت دارد که از این میزان حدود یک میلیون و ۱۷ هزار هکتار حدود “۷۰ درصد” اراضی ملی است، ۵۶۵ هزار هکتار از اراضی ملی استان را جنگل های با ارزش هیرکانی تشکیل می دهد و حدود ۲۴۴.۹ هزار هکتار مرتع ییلاقی در بالادست است؛ اراضی ساحلی و بخشی از اراضی فاقد پوشش گیاهی نیز جزو اراضی ملی محسوب می شود.

۱۵ تا ۲۱ اسفندماه هفته منابع طبیعی و درختکاری است.

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=4456

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید