آغاز برداشت برنج از مردادماه در استان گیلان
آغاز برداشت برنج از مردادماه در استان گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به زمان آغاز برداشت برنج در استان گفت: با توجه به شرایط جوی مناسب در استان گیلان، برداشت برنج در شالیزارهای استان گیلان از اوایل مردادماه آغاز می‌شود. به گزارش لاهیج دیلم، علی درجانی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وجین شالیزارها باعث کاهش مصرف آب در […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به زمان آغاز برداشت برنج در استان گفت: با توجه به شرایط جوی مناسب در استان گیلان، برداشت برنج در شالیزارهای استان گیلان از اوایل مردادماه آغاز می‌شود.

به گزارش لاهیج دیلم، علی درجانی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وجین شالیزارها باعث کاهش مصرف آب در شالیزار می‌شود، اظهار کرد: یکی از بهترین روش برای کاهش مصرف آب در شالیزار، انجام وجین است که ۱۵ روز بعد از نشا انجام می‌شود و شالیکاران با دست علف‌های هرز را از بوته‌های برنج دور می‌کنند.

وی با اشاره به زمان آغاز برداشت برنج در استان گیلان گفت: با توجه به شرایط جوی مناسب در استان گیلان، برداشت برنج در شالیزارهای استان گیلان از اوایل مردادماه آغاز می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به انواع برنج‌های کاشته شده در شالیزارهای گیلان افزود: برنج‌های هاشمی، صدری، علی کاظمی، طارم، دم‌سیاه و حسن سرائی از بهترین برنج‌های کاشته شده در استان است که برداشت برنج در ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان به‌صورت ماشینی انجام می‌شود.

درجانی با اذعان به اینکه کاشت برنج یکی از کارهای سخت در کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: کاشت برنج در کشور دارای سختی‌های بسیار زیادی است که‌ باید موردتوجه قرار گیرد که با تلاش شالیکاران، سالانه ۷۵۰ هزار تن برنج سفید در شالیزارهای استان گیلان برداشت می‌شود