احیای بخشی از ظرفیت صنعتی غیر فعال سیاهکل اولویت است
احیای بخشی از ظرفیت صنعتی غیر فعال سیاهکل اولویت است

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان سیاهکل راه اندازی بخشی از ۳۰ واحد صنعتی غیر فعال شهرک صنعتی و ۴۳ واحد غیر فعال در خارج از شهرک را در سال جهش اقتصادی اولویت این مجموعه برای رونق تولید و اشتغال در شهرستان دانست. به گزارش لاهیج دیلم ، علی اصغر محمد دوست با اشاره به شهرک اینکه […]

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان سیاهکل راه اندازی بخشی از ۳۰ واحد صنعتی غیر فعال شهرک صنعتی و ۴۳ واحد غیر فعال در خارج از شهرک را در سال جهش اقتصادی اولویت این مجموعه برای رونق تولید و اشتغال در شهرستان دانست.

به گزارش لاهیج دیلم ، علی اصغر محمد دوست با اشاره به شهرک اینکه شهرک صنعتی این شهرستان از جمله این اولویت هاست که هم اکنون ۳۰ واحد از شرکت های حاضر در این شهرک غیر فعال می باشد، گفت : ۱۹ واحد در حال تولید می باشند و محصولاتی از جمله درو پنجره، چوب و مواد غذایی و بهداشتی تولید می کنند.

وی مهمترین عوامل تعطیلی و غیر فعال بودن اکثر واحدهای تولیدی شهرک صنعتی سیاهکل را وجود تحریم و وارداتی بودن عمده مواد اولیه این شرکت ها  دانست و گفت : با کمبود مواد اولیه روبرو هستیم، علاوه برآن تورم و افزایش کرایه و هزینه های جاری و مهمتر از آن نبود متقاضی برای محصولات تولیدی در بازار شهرستان و استان می باشد.

محمد دوست در ادامه گفت:برای رفع مشکل نبود متقاضی و خاموش نشدن خط تولید، بعضی از شرکت ها دفتر فروش خود را تهران قرار داده و کالای تولیدی خود را در تهران به فروش می رسانند.

وی در مورد واحدهای تولیدی احیا شده جدید در سال  ۹۸ هم گفت:شرکت لاهیج چوب با ۴۰  کارگر، شرکت چوب فکوری با ۳۰ کارگر و شرکت افشانه شیمی که در حوزه تولید اسپری فعالیت می کند با ۷ نفر اشتغال مجموعه هایی هستند که با کمک اداره صنعت و معدن سیاهکل پارسال احیا شده و به فعالیت خود تا این لحظه ادامه داده اند.

رئیس اداره صنعت و معدن سیاهکل مهمترین اقدامات انجام شده جهت افزایش تولید واحدهای درحال فعالیت نیز آنها را به برای دریافت سرمایه در گردش و تسهیلات به بانکها می کنیم ضمن آنکه حل و فصل مشکلات کارگری وتسهیل واردات مواد اولیه از جمله ضرورت هاست که همراهی بانکها و سایر بخش ها را نیاز دارد.

وی تصریح علاوه بر واحد های شهرک صنعتی ازبرم سیاهکل حدود ۷۴ واحد صنعتی و تولیدی خارج از شهرک در شهرستان سیاهکل  وجود دارد  که ۳۱ واحد فعال و ۴۳ واحد غیر فعال هستند.

وی گفت: ۴۰۱ نفر در واحدهای تولیدی و صنعتی خارج از شهرک صنعتی اشتغال دارند و ۲۶۳ نفر هم در شهرک صنعتی مشغول هستند