ادامه گرمای هوا در گیلان
ادامه گرمای هوا در گیلان

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از ادامه گرمای هوا در استان تا پایان هفته جاری خبر داد. به گزارش لاهیج دیلم ،مازیار غلامی ظهر چهارشنبه در گفت وگویی بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی پایدار تا اواسط هفته آینده در منطقه است بنابراین طی این مدت غالبا آسمان آفتابی و استقرار […]

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از ادامه گرمای هوا در استان تا پایان هفته جاری خبر داد.

به گزارش لاهیج دیلم ،مازیار غلامی ظهر چهارشنبه در گفت وگویی بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی پایدار تا اواسط هفته آینده در منطقه است بنابراین طی این مدت غالبا آسمان آفتابی و استقرار هوای گرم پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: قابل ذکر است گاهی با جنوبی شدن جریانات سطح زمین، وزش باد جنوبی دور از انتظار نیست. 

غلامی آسمان امروز گیلان را صاف تا قسمتی ابری عنوان و برای فردا (پنجشنبه) نیز آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد پیش بینی کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه دمای استان طی شبانه روز گذشته را مربوط به ایستگاه هواشناسی کشاورزی رشت با ۳۶ درجه سلسیوس و کمینه دمای فردا را مربوط به دیلمان با ۱۳ درجه سلسیوس عنوان کرد.

وی همچنین بیشینه دمای رشت طی امروز را ۳۵ درجه سلسیوس و کمینه دمای فردای مرکز استان را ۱۸ درجه پیش بینی کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان در توضیح وضعیت دریا طی امروز گفت: ارتفاع موج بین ۱ / ۰ تا ۶ / ۰  متر، دمای آب ۲۸ درجه سلسیوس و برای شنا گاهی با احتیاط مناسب است.

به گفته غلامی، دمای آب دریا طی فردا نیز ۲۸ درجه سلسیوس و برای شنا گاهی با احتیاط مناسب است