از ابتدای خرداد تاکنون؛ ۱۷۰ نفر از غرق شدن در خزر نجات یافتند
از ابتدای خرداد تاکنون؛ ۱۷۰ نفر از غرق شدن در خزر نجات یافتند

سرپرست هیات نجات غریق و غواصی گیلان گفت: ناجیان غریق از ابتدای خرداد تاکنون ۱۷۰ نفر را از غرق شدن در دریا نجات دادند. به گزارش لاهیج دیلم، مهرداد مهرگان با اشاره به حضور ناجیان غریق از ساعت ۸ تا ساعت ۲۰ در طرح های سالم‌سازی و نقاط خطرآفرین دریا، اظهار کرد: در این مدت ۱۴ نفر در خارج […]

سرپرست هیات نجات غریق و غواصی گیلان گفت: ناجیان غریق از ابتدای خرداد تاکنون ۱۷۰ نفر را از غرق شدن در دریا نجات دادند.

به گزارش لاهیج دیلم، مهرداد مهرگان با اشاره به حضور ناجیان غریق از ساعت ۸ تا ساعت ۲۰ در طرح های سالم‌سازی و نقاط خطرآفرین دریا، اظهار کرد: در این مدت ۱۴ نفر در خارج از طرح های سالم سازی دریا و پس از پایان ساعات کاری ناجیان غریق، به کام مرگ رفتند. 

وی از گردشگران که برای شنا به سواحل دریای می روند خواست به توصیه های ناجیان غریق توجه کنند. 

سرپرست هیات نجات غریق و غواصی گیلان گفت: حدود ۳ هزار و ۳۵۰ ناجی غریق در گیلان کارت شناسایی دارند که از این تعداد حدود هزار ناجی در طرح‌ های سالم سازی دریا، نقاط حادثه خیز و استخرها مشغول بکارند. 

مهرگان با بیان اینکه سواحل گیلان ۴۴ طرح سالم سازی دارد، گفت:۲۸۰ منطقه خطر آفرین در آب های ساحلی دریای خزر در گیلان شناسایی شده است.

سرپرست هیات نجات غریق و غواصی گیلان به مشکلات ناجیان غریق اشاره کرد و افزود: افزایش حقوق، بیمه ناجیان غریق با حداقل دستمزد قانون کار و واگذاری تجهیزات و امکاناتی نظیر جت اسکی و قایق می‌تواند تاثیر مثبتی در کارایی این قشر زحمتکش داشته باشد