روابط عمومی استانداری گیلان اعلام کرد: ورود مجدد زباله خام به منطقه سراوان رشت واقعیت ندارد.

آنچه در حال حاضر وارد دفنگاه زباله سراوان می‌شود مواد به اصطلاح ریجکتی یا برگشتی شرکت کود آلی است که این مواد پسماند خشک بوده و کاملا تفکیک و فرآوری شده است.

به گزارش لاهیج دیلم ، بنا بر اعلام اداره کل روابط عمومی استانداری گیلان؛ بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد ورود مجدد زباله خام به محل لندفیل “دفنگاه” منطقه سراوان رشت به هیچ وجه واقعیت ندارد و بر اساس آخرین خواست هفته پایانی اسفند سال ۱۴۰۱ استاندار گیلان، سراوان در مسیر بهسازی و بازسازی است.

برخی محافل رسانه‌ای در روز‌های اخیر به موضوع زباله در سراوان و آخرین فعل و انفعالات اشاره و تأکید داشته اند که انتقال زباله به دفنگاه زباله سراوان همچنان به صورت محدود ادامه دارد.

این واکنش‌های فاقد سند و اعتبار تا آنجا پیش رفت که برخی از اهالی سراوان نسبت به موضوع حساس شده و خواستار رسیدگی به مسئله شدند.

آنچه در حال حاضر وارد سایت سراوان دفنگاه زباله سراوان می‌شود مواد به اصطلاح ریجکتی یا برگشتی شرکت کود آلی است که این مواد پسماند خشک بوده و کاملا تفکیک و فرآوری شده است.

مواد برگشتی از کارخانه کود آلی هیچ آلایندگی نداشته و به عنوان مصالح برای بهسازی سراوان با کمترین هزینه ممکن صرفا هزینه حمل از مبداء تا مقصد مورد نیاز است.

نمی‌شود بر روی انباشت این حجم زباله صد‌ها تن خاکریزی و با غلطک سفت کاری شود، دیواره سازی مناسب انجام گیرد و پیامد آن درختکاری صورت گیرد و دوباره اجازه ورود زباله داده شود.

سایت یا دفنگاه زباله سراوان اسفند ماه سال ۱۴۰۱ بر روی هر گونه زباله بسته شد و پیمانکار با خاکریزی مناسب بر روی محل زباله و دیواره سازی اطراف آن با هدف تثبیت و جلوگیری از ریزش زباله برای اولین بار با حضور استاندار و مدیران شهری زیر پوشش کاشت درخت رفت.

هیچ زباله‌ای روانه سراوان رشت نشده است

پیمانکار طرح تثبیت محل زباله در همان زمان به استاندار گیلان قول داد در کوتاهترین زمان ممکن تمام سطح خاکریزی و دیواره سازی شود و در پایین دست زباله‌ها یک تصفیه خانه برای تصفیه شیرابه‌ها احداث شود که همه این امور در حال انجام است.

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=7320

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید