استاندار گیلان: انتخابات زمینه ساز افزایش اعتماد عمومی است
استاندار گیلان: انتخابات زمینه ساز افزایش اعتماد عمومی است

نماینده عالی دولت در گیلان انتخابات را تبلور واقعی و با شکوه نقش آفرینی مردم در مشارکت سیاسی و حاکمیت و زمینه‌ساز حفظ و افزایش اعتماد عمومی است. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان ،ارسلان زارع روز پنجشنبه در مراسم آغازین دوره آموزشی مجریان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس […]

نماینده عالی دولت در گیلان انتخابات را تبلور واقعی و با شکوه نقش آفرینی مردم در مشارکت سیاسی و حاکمیت و زمینه‌ساز حفظ و افزایش اعتماد عمومی است.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان ،ارسلان زارع روز پنجشنبه در مراسم آغازین دوره آموزشی مجریان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در رشت با حضور دبیر ستاد انتخابات کشور  اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس آرمان‌های بلند آن که از اندیشه مترقی امام راحل و مکتب انقلاب اسلامی برخاسته ، بر پایه و اساس نقش مهم مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود استوار است.

وی انتخابات را نماد پایمردی، ایستادگی و مقاومت مردم ایران در مقابل فشارهای استکبار عنوان و تصریح کرد: انتخابات در فضایی تعاملی و با آرامش ، مشارکت و حضور حداکثری اقشار مختلف مردم برگزار شود تا  اقتدار ملی  به نمایش گذاشته می شود

وی با بیان اینکه نظام مردم سالاری ما مبتنی بر اراده مردم است، افزود: همین اتکا به مردم ، عامل اصلی سربلندی نظام اسلامی در تاریخ چهار دهه پرفراز و نشیب گام اول انقلاب بوده است.

زارع با بیان اینکه مبنای ما در نخستین انتخابات گام دوم انقلاب اسلامی قانون‌مداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است، تصریح کرد: تلاش و کوشش ما  برگزاری انتخابات در سلامت و امنیت کامل با زمینه سازی مشارکت و رقابت است.

استاندار گیلان در ادامه با تاکید بر ضرورت تقویت آرامش و نشاط سیاسی در جامعه خاطرنشان کرد: به این منظور باید مروج و حامی وحدت و انسجام داخلی باشیم و با همکاری همه گروه‌های سیاسی، احزاب ، دستگاه‌های اجرایی و ناظران شورای نگهبان زمینه‌های حضور باشکوه مردم در انتخابات را فراهم آوریم .

وی افزود: فرمانداران و بخشداران، نمایندگان عالی دولت در حوزه‌های مدیریتی خود هستند و وظیفه دارند انتخاباتی امن، سالم و مبتنی بر سیاست های کلی انتخابات و بر مبنای قانون برگزار کنند.

زارع با تاکید بر اینکه بی طرفی کامل، فضایی مساعد برای برگزاری فرآیندهای انتخابات فراهم می‌کند،تصریح  کرد: ستاد انتخابات استان نیز همین رویه را در پیش گرفته و در این راستا از فرمانداران انتظار دارم با حفظ استقلال به عنوان مجری انتخابات، با سایر نهادهای مرتبط نیز تعامل و همکاری داشته باشند.

وی اظهار داشت: در این برهه از زمان حضور حداکثری مردم در انتخاب برای ما مهم است؛ زیرا دشمنان مردم ، دولت و نظام جمهوری اسلامی خواهان ناامیدی مردم و کاهش مشارکت هستند .

وی با بیان اینکه ستاد انتخابات کشور با برنامه ریزی های خوب و دقیق برای برگزاری دوره‌های آموزشی مجریان انتخابات ، این‌بار بیش از گذشته و به طور فراگیر تلاش های زیادی انجام داده ، گفت: این دوره آموزشی در گیلان هم در همان راستاست که انتظار می رود به نحو شایسته از آن استفاده شود.

در این مراسم با حضور دبیر ستاد انتخابات کشور، فرمانداران، معاونان سیاسی فرمانداری‌ها و بخشداران استان ؛ محمود قاسم نژاد به طور رسمی به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان معرفی شد.

استان گیلان با افزون بر ۱۴ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر و ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و۱۳ نماینده در خانه ملت است و انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می شود