استاندار گیلان: تمام نوار ساحلی تحت تصرف دستگاه های دولتی در گیلان آزاد شده است
استاندار گیلان: تمام نوار ساحلی تحت تصرف دستگاه های دولتی در گیلان آزاد شده است

استاندار گیلان گفت: حسب دستور رئیس جمهوری مبنی بر آزاد سازی سواحل، هم اکنون تمام نوار ساحلی این استان که در تصرف دستگاه های دولتی بود، آزاد شده است. به گزارش لاهیج دیلم ،اسدالله عباسی در گفت وگوی زنده تلویزیونی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما، با اشاره به روند آزادسازی اراضی ساحلی استان […]

استاندار گیلان گفت: حسب دستور رئیس جمهوری مبنی بر آزاد سازی سواحل، هم اکنون تمام نوار ساحلی این استان که در تصرف دستگاه های دولتی بود، آزاد شده است.

به گزارش لاهیج دیلم ،اسدالله عباسی در گفت وگوی زنده تلویزیونی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما، با اشاره به روند آزادسازی اراضی ساحلی استان گیلان، اظهار کرد: ۳۰ کیلومتر از ساحل گیلان در تصرف دستگاه های دولتی بود که با همت همه دست اندرکاران، یک هفته قبل از اتمام زمان دستور ضرب العجل رئیس جمهوری، آزاد سازی شد.

وی اضافه کرد: در ۲۴ بهمن ماه جاری یک گزارش خلاف واقع از زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی ارائه شده بود که شخصا در منطقه حضور یافتم و در میدان تصمیم لازم اتخاذ شد و بازگشایی صورت گرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان دستور آیت الله دکتر رئیسی در زمینه شروع مقابله با فساد از خود دولت را هوشمندانه توصیف و خاطرنشان کرد: یکی از مباحث مطروحه در سفر پر خیر و برکت رئیس جمهوری به گیلان در کنار تصمیمات در حوزه های کشاورزی، اشتغال، صنعت و گردشگری، بحث آزادسازی سواحل کشور است که بحث ساحل خواری و جنگل خواری، نمونه فساد آشکار به شمار می‌آید.

عباسی ادامه داد: بلافاصله بعد از سفر رئیس جمهوری به گیلان، جلسه فوری کارگروه آزادسازی ساحل با حضور همه مسئولان ذیربط در استانداری تشکیل و نقاط در تصرف دستگاه های دولتی، احصا و مشخص شد.

وی با اشاره به اینکه شخصا نقاط تحت تصرف را بازدید کرده ام، گفت: معاون اجرایی رئیس جمهوری نیز بعد از دستور آیت الله رئیسی، به گیلان سفر کرد و با حضور دکتر مرتضوی در نوار ساحلی تصمیمات خوبی گرفته شد.

استاندار گیلان یادآور شد: به.جز نقاطی که فعالیت نظامی، دریایی و بندری و اسکله است، همه ۳۰ کیلومتر نوار ساحلی تصرف شده توسط دستگاه های دولتی، به نفع مردم آزاد سازی شده است