استاندار گیلان: سرعت اقدامات انجام شده برای مدیریت پسماند رضایت بخش نیست
استاندار گیلان: سرعت اقدامات انجام شده برای مدیریت پسماند رضایت بخش نیست

استاندار گیلان با بیان اینکه ارائه عملکرد دستگاه‌ها به تنهایی کافی نیست، گفت: سرعت اقدامات انجام شده در راستای ساماندهی پسماند رضایت بخش نیست. به گزارش لاهیج دیلم ، اسدالله عباسی غروب سه شنبه در جلسه پسماند گیلان وضعیت پسماند استان را غیرعادی توصیف کرد و افزود: با وجود گام های مهم برای ساماندهی پسماند اما سرعت […]

استاندار گیلان با بیان اینکه ارائه عملکرد دستگاه‌ها به تنهایی کافی نیست، گفت: سرعت اقدامات انجام شده در راستای ساماندهی پسماند رضایت بخش نیست.

به گزارش لاهیج دیلم ، اسدالله عباسی غروب سه شنبه در جلسه پسماند گیلان وضعیت پسماند استان را غیرعادی توصیف کرد و افزود: با وجود گام های مهم برای ساماندهی پسماند اما سرعت کار رضایت بخش نیست.

وی همچنین بر محاسبات دقیق انجام اقدامات لازم جهت رفع مشکل پسماند تاکید کرد و گفت: زمانبندی انجام پروژه ها باید دقیق باشد تا زمانی که به مردم برای بهره برداری از پروژه ای قول می دهیم ، سرموعد به بهره برداری برسد و بدقول نشویم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تفکیک زباله خشک و تر گفت: اگر زباله تفکیک نشود حتی با پیشرفته ترین تکنولوژی هم نمی توان پسماند را ساماندهی کرد.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه تفکیک زباله باید از استانداری انجام شود، اظهار داشت: همه دستگاهها و فرمانداری ها موظف به انجام تفکیک زباله هستند؛ ضمن اینکه محیط زیست مهلت ۲ هفته ای برای شناسایی نقاط بحرانی زباله دارد.

بر اساس آمارها، روزانه ۲ هزار تن زباله در مناطق شهری و روستایی گیلان تولید می شود و بیشترین تولید زباله،مربوط به کلانشهر رشت است ؛؛جنگل‌های سراوان رشت با زیبایی‌های شگفت انگیزش، افزون بر سه دهه است که محلی برای تخلیه زباله‌های این شهر و برخی از شهرهای اطراف شده، به طوری که شیرابه‌های ناشی از زباله‌ها و بوی تعفن آن، موجب نگرانی و ناراحتی مردم این منطقه شده است، محل دفن زباله رشت کوهستانی از زباله به ارتفاع ۹۲ متر است