استاندار گیلان مطرح کرد؛ آزاد سازی ۲۷۶ کیلومتر نوار ساحلی استان گیلان
استاندار گیلان مطرح کرد؛ آزاد سازی ۲۷۶ کیلومتر نوار ساحلی استان گیلان

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه اجازه تصرف و تجاوز به سواحل استان را نمی دهیم، گفت: تمام ۲۷۶ کیلومتر نوار ساحلی گیلان آزاد سازی شده است. به گزارش لاهیج دیلم ، اسدالله عباسی پیش از ظهر جمعه در بازدید از سواحل رودسر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از ابلاغ دستور رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی […]

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه اجازه تصرف و تجاوز به سواحل استان را نمی دهیم، گفت: تمام ۲۷۶ کیلومتر نوار ساحلی گیلان آزاد سازی شده است.

به گزارش لاهیج دیلم ، اسدالله عباسی پیش از ظهر جمعه در بازدید از سواحل رودسر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از ابلاغ دستور رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی حریم ۶۰ متری سواحل، دستگاه اجرایی آزاد سازی سواحل را در دستور کار قرار دادند تا انفال و بیت‌المال مورد تعرض و دست درازی قرار نگیرد.

استاندار گیلان بیان کرد: پس از دستور رئیس جمهور بلافاصله کارگروه ویژه تشکیل و رفع تصرف به فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه در مرحله اول اگر جایی مورد تصرف و یا عقب‌نشینی نشد به آنها فرصت یک هفته داده می‌شود، افزود: به همراه معاون رئیس جمهور شهرستان‌هایی که ساحل داشتند بازدید شد.

وی به بازدید روز گذشته از سواحل رضوانشهر، تالش و انزلی اشاره و با بیان اینکه عقب نشینی ها انجام شده است، بیان کرد: امروز از سواحل شهرستان‌های رودسر، لاهیجان و لنگرود بازدید می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات خوب انجام شده برای عقب نشینی از تصرفات سواحل در رودسر، تأکید کرد: کسی نباید ساحل زیبای استان گیلان را مورد تعرض و تصرف قرار دهد چرا که این ساحل متعلق به تمام مردم است و همه باید بتوانند از آن استفاده کنند.

وی به آزاد سازی همه ۲۷۶ کیلومتر نوار ساحلی استان گیلان اشاره و ادامه داد: به منظور راستی آزمایی به صورت میدانی بازدیدهایی انجام می‌شود.

عباسی با بیان اینکه تصرفات بخش خصوصی و غیر دولتی نیز با همکاری دادگستری و دادستانی اعلام و فرمانداران موظف هستند اجازه ساخت و سازهای غیرمجاز ندهند، ادامه داد: تنها در صورت وجود مدارک قانونی از سوی منابع طبیعی و آب منطقه‌ای و نباید از حریم ۶۰ متری سواحل نیز تجاوز شود