استاندار گیلان مطرح کرد: دعوت و حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای فعالیت در گیلان
استاندار گیلان مطرح کرد: دعوت و حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای فعالیت در گیلان

استاندار گیلان با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان در بخش های مختلف این استان، گفت: از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای حضور و فعالیت در گیلان دعوت و حمایت می شود. به گزارش لاهیج دیلم، اسدالله عباسی پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از چهار واحد تولیدی در گفتگو با خبرنگاران با تأکید […]

استاندار گیلان با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان در بخش های مختلف این استان، گفت: از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای حضور و فعالیت در گیلان دعوت و حمایت می شود.

به گزارش لاهیج دیلم، اسدالله عباسی پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از چهار واحد تولیدی در گفتگو با خبرنگاران با تأکید بر حضور میدانی در واحدها برای شناسایی مشکلات، اظهار کرد: اشتغال و تولید محور اصلی سیاست‌های دولت است.

وی تصریح کرد: بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی در رفع موانع و مشکلات آنها بسیار تأثیرگذارتر بوده زیرا تصمیم گیری پشت درهای بسته نتیجه نخواهد داشت.

عباسی در ادامه با اشاره به رونق تولید زمینه ساز تحقق شعار سال نیز خواهد بود، افزود: گیلان در پرداخت تسهیلات رونق تولید رتبه نخست کشور را دارد و این روند باید استمرار داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه مصوبات جلسات رفع موانع تولید باید در طول ۱۰ روز نتیجه بخش باشد، تصریح کرد: باید با نگاه به ظرفیت‌های استان گیلان مشکلات را در صورت نیاز در سطح ملی پیگیری کنیم.

صیانت از سرمایه‌های استان گیلان

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به پویایی برخی از واحدهای تولیدی گیلان در تأمین مواد اولیه از طریق داخل و بومی‌سازی طراحی تجهیزات و فناوری افزود: چنین واحدهایی که در حال توسعه هستند باید با جدیت حمایت شوند.

وی همچنین به استفاده نشدن ظرفیت بسیاری از واحدهای تولیدی همانند صنایع ابریشم، تأکید کرد: با اهتمام ویژه می‌توانیم از این ظرفیت برای برای رونق دوباره این واحدها استفاده کنیم.

عباسی با اشاره به تعطیلی برخی واحدهای تولیدی در استان گیلان با وجود داشتن تجهیزات و امکانات مناسب، افزود: باید با حمایت‌های تسهیلاتی این واحدها نیز فعال و راه‌اندازی شود.

استاندار گیلان با اشاره اعلام آمادگی سرمایه گذاران برای شروع فعالیت‌های اقتصادی در استان، گفت: گیلان در ظرفیت‌های بسیاری در بخش‌های کشاورزی، گردشگری، دریا و صنعت دارد که باید بسترهای سرمایه گذاری در این بخش‌ها آماده و زمینه را برای فعالیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کرد.

وی به خودکفایی در تولید برخی از محصولات اشاره و با بیان اینکه با بیان اینکه پنجره واحدی ایجاد کرده‌ایم که با هدف صیانت از سرمایه‌ها، امور درگیر بروکراسی‌های زائد اداری نشود، ادامه داد: به دنبال این هستیم که نگاه توسعه در تمام مناطق استان به صورت متوازن و یکسان باشد