استاندار گیلان: نظارت بر مرزهای استان گیلان برای جلوگیری از ورود سویه جدید کرونا تشدید می شود
استاندار گیلان: نظارت بر مرزهای استان گیلان برای جلوگیری از ورود سویه جدید کرونا تشدید می شود

استاندار گیلان گفت: با توجه به شیوع سویه جدید کرونا و برای جلوگیری از گسترش آن بایستی نظارت در مرزهای استان تشدید شود. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از تسنیم، اسدالله عباسی ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا در گیلان با بیان اینکه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان باید رعایت باشد اظهار داشت: […]

استاندار گیلان گفت: با توجه به شیوع سویه جدید کرونا و برای جلوگیری از گسترش آن بایستی نظارت در مرزهای استان تشدید شود.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از تسنیم، اسدالله عباسی ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا در گیلان با بیان اینکه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان باید رعایت باشد اظهار داشت: با توجه به شیوع سویه جدید کرونا لازم است که برای جلوگیری از گسترش آن، نظارت در مرزها بیشتر جدی گرفته شود.
استاندار گیلان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های کادر درمان و دستگاه اجرایی در راستای مبارزه با ویروس کرونا ابراز داشت: این اقدامات در کاهش آمار ابتلا به کرونا و کسب رتبه نخست گیلان در حوزه واکسیناسیون موثر بود.

عباسی با بیان اینکه در راستای تزریق دُز سوم واکسن کرونا در استان نیز گروه‌های پُرخطر و سالمندان بایستی با جدیت مورد توجه قرار گیرند تصریح کرد: ذخیره دارویی مانند ذخیره مواد غذایی حائز اهمیت است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اهمیت واکسیناسیون اتباع خارجی دارای مجوز و فاقد مجوز خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده علایم اولیه در این افراد نسبت به قرنطینه آنها اقدام شود و صدا و سیمای مرکز گیلان نسبت به اطلاع‌رسانی شایسته موضوعات مربوط به کرونا اقدام کند.

وی تصریح کرد: برای رعایت عدالت در بخش بهداشت و درمان بایستی از تمرکز خدمات پزشکی و توزیع دارو در مرکز استان جلوگیری شود و در صورت کمبود نیروی متخصص در نقاط مختلف استان دانشگاه علوم پزشکی موظف است نسبت به اعزام نیروی متخصص به آن نواحی اقدام کند.

رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان گیلان با تاکید بر نظارت دستگاه‌های نظارتی و علوم پزشکی بر توزیع عادلانه اقلام بهداشتی در سطح استان گفت: آگاهی‌بخشی در جامعه بسیار اهمیت دارد و اطلاعات مناسب بایستی توسط رسانه‌ها به مردم ارائه شود.

عباسی گفت: تیم‌های نظارتی با توجه به آغاز فعالیت مدارس و حضور دانش‌آموزان در مدارس نسبت به بررسی رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و استفاده از مواد ضدعفونی در مدارس اقدام کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در اجرای دستورالعمل‌ها، گزارشات لازم را ارائه دهند