استاندار گیلان: نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای در اولویت قرار گیرد
استاندار گیلان: نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای در اولویت قرار گیرد

استاندار گیلان بر لزوم آمادگی دستگاه‌های خدمات‌رسان در حوزه حمل‌ونقل و ایمنی راه‌ها تاکید کرد و گفت: نوسازی ناوگان حمل‌ونقل به‌ویژه در حوزه جاده‌ای باید اولویت فعالیت مدیران این حوزه باشد تا مسئله سفر در امن‌ترین شرایط انجام شود. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی روز چهارشنبه به مناسبت اول […]

استاندار گیلان بر لزوم آمادگی دستگاه‌های خدمات‌رسان در حوزه حمل‌ونقل و ایمنی راه‌ها تاکید کرد و گفت: نوسازی ناوگان حمل‌ونقل به‌ویژه در حوزه جاده‌ای باید اولویت فعالیت مدیران این حوزه باشد تا مسئله سفر در امن‌ترین شرایط انجام شود.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی روز چهارشنبه به مناسبت اول دی ماه روز راهدار در بازدید از اکیپ های عملیاتی زمستانه اداره‌کل راهداری استان اظهار داشت: امنیت راه از حیاتی‌ترین زیرساخت ها و عاملی مهم جهت توسعه شبکه حمل و نقل جاده ای محسوب می شود و باید از همه امکانات در جهت کیفی سازی خدمات این بخش استفاده شود.

وی با اشاره به شمار بالای ترددهای جاده‌ای در گیلان و حوادث طبیعی و انسانی در جاده‌ها استان ادامه داد: طی سال‌های گذشته بارش برف و عدم آمادگی لازم برای مدیریت در این بخش، موجب بروز مشکلاتی برای فعالان حوزه حمل و نقل شد که بایستی نسبت به رفع مشکلات گذشته و بهبود خدمات، گام های جدی برداشته شود.

عباسی با تاکید بر لزوم آمادگی دستگاه‌های خدمات‌رسان در حوزه حمل و نقل و ایمنی راه های استان گفت: باید استقرار تجهیزات و نیز نیروهای امدادی در نقاط حادثه خیز استان به درستی انجام شود.

وی همچنین بر لزوم نوسازی ناوگان حمل و نقل به ویژه در حوزه جاده ای تاکید کرد و افزود: بهبود کیفیت سفر، وابسته به نوسازی ناوگان حمل و نقل است و بهره‌وری صنعت حمل ‌و نقل جاده‌ای استان را به دنبال دارد.

۲۶ آذرماه، روز ملی حمل‌ونقل و یکم دی‌ماه روز راهدار و این مدت به عنوان هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری نامگذاری شده است.

استاندار گیلان با همراهی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل بحران استانداری و شماری از مدیران‌کل دستگاه‌های امدادی و نهادهای خدمات رسان، امروز از اکیپ های عملیاتی زمستانه اداره کل راهداری استان و میزان آمادگی آنها بازدید کرد.

وی همچنین به مناسبت هفته حمل و نقل، از پایانه مسافری میدان گیل رشت، بازدید و با رانندگان ناوگان حمل و نقل برون شهری گفت وگو کرد و شنوای مشکلات آنان بود.

در طرح راهداری زمستانی امسال ۳۹ راهدارخانه ثابت و ۱۸ راهدارخانه سیار جانمایی شده و ۵۴۲ نیروی انسانی در قالب ۶۰ اکیپ راهداری، ۵۷ اکیپ عملیاتی و سه اکیپ پشتیبانی آماده‌باش هستند.

هواشناسی گیلان پیش بینی کرد که از امروز چهارشنبه تا شب شنبه بارندگی و وزش باد بویژه برای روز های جمعه در بعضی نقاط شدید و ارتفاعات و مناتطق کوهستانی برف و کولاک را در استان شاهد باشیم.

بنا بر پیش بینی هواشناسی گیلان از روز جمعه بتدریج بارش برف را در دامنه های استان نیز تا شنبه شب در استان خواهیم داشت و همچنین دمای هوای استان نیز در همین مدت بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد کاهش می یابد