استاندار گیلان: ۱۰۵ واحد صنعتی در گیلان تحت تملک بانک‌ها هستند
استاندار گیلان: ۱۰۵ واحد صنعتی در گیلان تحت تملک بانک‌ها هستند

استاندار گیلان با اشاره به اینکه ۱۰۵ واحد صنعتی تحت تملک بانک‌ها در استان وجود دارد، گفت: در تلاش برای آزاد سازی این واحدها هستیم. به گزارش لاهیج دیلم ، اسدالله عباسی شامگاه سه شنبه در گفتگوی تلویزیونی با مردم گیلان با بیان اینکه امسال به دلیل میزان واکسیناسیون انجام شده و فضای مهیا شده برای مسافرت […]

استاندار گیلان با اشاره به اینکه ۱۰۵ واحد صنعتی تحت تملک بانک‌ها در استان وجود دارد، گفت: در تلاش برای آزاد سازی این واحدها هستیم.

به گزارش لاهیج دیلم ، اسدالله عباسی شامگاه سه شنبه در گفتگوی تلویزیونی با مردم گیلان با بیان اینکه امسال به دلیل میزان واکسیناسیون انجام شده و فضای مهیا شده برای مسافرت حجم مسافران نسبت به دو سال گذشته بسیار بیشتر بوده است، گفت: تا کنون بیش از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر و بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار خودرو وارد استان شده است.

استاندار گیلان با اشاره به اسکان بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر در اماکن اقامتی استان، بیان کرد: این موضوع بیانگر این است که گیلان دارای ظرفیت بالای گردشگری بوده و هدف سفر گردشگران کشور است.

وی با بیان اینکه آزادسازی سواحل موجب دسترسی عموم مردم به سواحل و رضایتمندی آنان بود، گفت: معتقدم مردم را باید در هر کاری مشارکت دهیم تا موفق شویم و دولت سیزدهم دولت مردمی با روحیه جهادی است و مردم در مدیریت جهادی همواره در عرصه‌های مختلف انقلاب با روحیه بسیجی حضور داشتند.

عباسی با اشاره به اینکه می‌توانیم با مدیریت جهادی بسیاری از گره‌های موجود و مشکلات را حل کنیم، ادامه داد: باید شعار امسال را به عنوان راهبرد برای رفع مشکلات موجود به ویژه حوزه اشتغال در گیلان داشته باشیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه باید در گیلان ۳ هزار شغل ایجاد کنیم، تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های دانش بنیان برای دستیابی به این منظور استفاده کنیم.

بیش از ۱۰۰۰ طرح نیمه تمام در گیلان وجود دارد

عباسی با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار و ۷۲ طرح نیمه تمام در گیلان وجود دارد که باید به اتمام برسد، افزود: این هدف با استفاده از پرداخت تسهیلات و دانش بنیان کردن بخشی از بنگاه‌های اقتصادی محقق می‌شود و این موضوع در دستور کار است.

وی بیان کرد: زمین ۳۰ هکتاری برای احداث دهکده دانش بنیان با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان از سوی استانداری و ۲۸ میلیارد تومان از اعتبارات سفر ریاست جمهوری که جمعاً ۸۸ میلیارد تومان است، در نظر گرفته شده است.

عباسی با اشاره به اینکه ۶۵ مجوز بی نام برای بخش کشاورزی و خدمات و غیره صادر شده است تصریح کرد: این مجوزها تا پایان امسال به ۵۰۰ مجوز می‌رسد.

استاندار گیلان با بیان اینکه زمین و امکانات در اختیار سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این استان قرار داده می‌شود، افزود: برای تجاری سازی محصولات آنها را به شرکت‌های بزرگ معرفی می‌کنیم.

وی افزود: زمینه تقاضا در داخل کشور و کشورهای روسیه و آذربایجان برای عرضه تولیدات دانش بنیان ایجاد شده است.

عباسی با اشاره به اینکه ۱۰۵ واحد صنعتی تحت تملک بانک‌ها در استان وجود دارد که در تلاش برای آزاد سازی آن هستیم، ادامه داد: ستادی برای تحقق شعار امسال تشکیل شده که هر دو هفته جلسه برای آن تشکیل می‌شود.

عباسی با بیان اینکه ۳ هزار واحد تولیدی در گیلان با ایجاد اشتغال حدود ۴۰ هزار شغل فعال است که باید حفظ شود، تصریح کرد: باید ۳ هزار شغل جدید ایجاد شود که می‌توان با تحقق شعار سال اشتغال گیلان را به نقطه مطلوب رساند