نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: پیشنهاد ایران مبنی بر خزر به‌عنوان دریای صلح و دوستی، نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی روز دوشنبه در جمع فرماندهان و کارکنان ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) در مسجد پیامبر اعظم(ص) اظهار کرد: نیروی دریایی ارتش و سپاه نگهبانان مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی با بیان اینکه زندگی دنیا مانند آبی است که خداوند نازل می کند، تصریح کرد: آب بر پهنه گیتی در صحرا و دریا می ریزد و خداوند بر هر امری قدرتمند است.
آیت الله فلاحتی در ادامه ثروت و فرزند را سبب تلاش انسان ها در دنیا دانست و بیان کرد: دنیا محل عبور و پلی برای رسیدن به آخرت است و دریا نیز محلی برای رسیدن به ساحل محسوب می شود.

وی به رابطه انسان با دریا از آغازین روزهای بشر اشاره کرد و گفت: دریا مسخر انسان بوده و وسیله رفت و آمد و رسیدن به ساحل است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به دو ماموریت درون و برون سازمانی نیروی دریایی ارتش و سپاه براساس آیین نظام اسلامی خاطرنشان کرد: رعایت اصول و قوانین مربوط به نظام دریا از ماموریت هایی نیروی دریایی است.

آیت الله فلاحتی مقتدرانه زندگی کردن و آماده نگه داشتن نیروها را از ماموریت های نیروی دریایی ذکر کرد و یادآور شد: نیروی دریایی حافظ مرزهای آبی کشور است.

وی با بیان اینکه نگهبان دریا همواره آماده باش است تا بتواند از حریم نظام حراست کند، اظهار کرد: حراست از مبانی اعتقادی از دیگر وظایف نیروی دریایی جمهوری اسلامی است زیرا به غیر از حراست از دریا به حفظ عقاید خود می اندیشد.

امام جمعه رشت کارکنان نیروی دریایی ارتش را خدمتگزاران اسلام و پاسداران نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و با اشاره به وجود سربازان در نیروهای مسلح بیان کرد: سربازان امانت خانواده ها در نیروهای مسلح هستند و برای تربیت آنها باید همت کرد.

وی نیروی دریایی ارتش را پیام آور اقتدار جمهوری اسلامی ایران در آب های بین المللی دانست و تصریح کرد: رفتار کارکنان نیروی دریایی برای ملت ایران و دیگر ملت های دنیا، الگوست.

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین در دیدار امیر دریادار دوم عبدالوهاب طاهری فرمانده ناوگان شمال با بیان اینکه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران اشراف کامل بر مرزهای دریایی کشور دارد، خاطرنشان کرد: پیشنهاد ایران مبنی بر خزر دریای صلح و دوستی، نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی است.

آیت الله فلاحتی دریا را بستر مناسبی برای اشتغال جوانان ذکر کرد و یادآور شد: تشویق جوانان برای فعالیت در عرصه های دریایی حائز اهمیت است.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و ستاد فرماندهی ناوگان شمال نیروی دریایی و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) در این شهر ساحلی مستقر است.

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=826

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید