امام جمعه لاهیجان تأکید کرد؛ ضرورت راه اندازی شبکه مطالبه گری برای اجرای عدالت و مبارزه با فساد
امام جمعه لاهیجان تأکید کرد؛ ضرورت راه اندازی شبکه مطالبه گری برای اجرای عدالت و مبارزه با فساد

امام جمعه لاهیجان با بیان اینکه اجرای عدالت و مبارزه با فساد از بندهای بیانیه گام دوم انقلاب است، گفت: در این مسیر نیازمند راه اندازی شبکه مطالبه گری به ویژه در میان جوانان هستیم. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از مهر، حجت الاسلام سید جواد سلیمانی پیش از ظهر سه شنبه در همایش نشست نخبگانی […]

امام جمعه لاهیجان با بیان اینکه اجرای عدالت و مبارزه با فساد از بندهای بیانیه گام دوم انقلاب است، گفت: در این مسیر نیازمند راه اندازی شبکه مطالبه گری به ویژه در میان جوانان هستیم.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از مهر، حجت الاسلام سید جواد سلیمانی پیش از ظهر سه شنبه در همایش نشست نخبگانی بیانیه گام دوم تداوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی در اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان نقش مردم در تحول آفرینی در گام دوم انقلاب اسلامی با بیان اینکه متأسفانه بیانیه گام دوم هم در میان مسئولین و هم در میان نخبگان مغفول مانده است، گفت: رهبری فرمودند که جامعه زنده و پویا احتیاج به تحول و حرکت دارد.

وی با بیان اینکه باید به فکر ایجاد تحول باشیم، افزود: فردی که تحول خواه باشد می‌تواند در تحول آفرینی نیز نقش آفرین باشد.

امام جمعه لاهیجان با اشاره به اینکه امام راحل برای ایجاد دولت مهدوی شروطی بیان کردند، ادامه داد: به دنبال ایجاد تحول و جریانی هستیم که بتواند زمینه محو شدن رفتار ناشایست در جامعه را فراهم کرده و ما را به تمدن نوین اسلامی برساند.

وی با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) در انقلاب اسلامی ایران با همین رویکرد فعالیت‌های خود را آغاز کرد و به تحول آفرینی بود، اضافه کرد: برگزاری رأی گیری برای استقرار جمهوری اسلامی در راستای دموکراسی واقعی و تحول آفرینی از سوی امام راحل انجام شد.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان اینکه این نوع نگاه می‌تواند انسان به آینده امیدوار کند، افزود: یکی از مهم‌ترین و اصلی ترین شاخص‌ها که از سوی امام و رهبری برای تحول آفرینی بیان شده توجه به عدالت و مبارزه با فساد است.

وی با بیان اینکه نیازمند تحول فکری، سیاسی و اقتصادی هستیم، گفت: آنچه که در همه عرصه‌ها و در میان همه اقشار می‌تواند تأثیرگذار بوده و نتیجه مثبت به همراه داشته باشد تحول اجتماعی است.

امام جمعه لاهیجان با تأکید بر اینکه با تحول اجتماعی می‌توانیم دین و ارزش‌های اسلامی را در متن جامعه نهادینه کنیم، اضافه کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب فساد در جامعه ایران سیستمی نیست و با تحول اجتماعی می‌توان این فساد را از بین برد.

وی ادامه داد: برای مبارزه با فساد و ایجاد تحول اجتماعی نیاز به دو گام اساسی یکی ایجاد احساس مسئولیت در مردم نسبت به تحقق عدالت و دیگری راه اندازی شبکه‌های مطالبه گری داریم.

حجت الاسلام سلیمانی در ادامه با بیان اینکه مردم خود باید در راستای اجرا و استقرار عدالت و مبارزه با فساد گام بردارند، اظهار کرد: ایجاد احساس مسئولیت بسیار مهم و حائز اهمیت است و از مواردی است که اهل بیت نیز در راستای نهادینه کردن آن در جامعه گام برداشتند.

وی همچنین به راه اندازی شبکه‌های مطالبه گری به ویژه در میان جوانان که رهبری آنها را عامل برچیده شدن فساد در جامعه معرفی کرده، اشاره و تصریح کرد: فریادهای فردی کمتر اثر دارد اما شبکه سازی و راه اندازی پویش بسیار می‌تواند تأثیرگذار باشد.

امام جمعه لاهیجان با بیان اینکه باید یک مطالبه محلی و بومی به منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تبدیل شود، ادامه داد: اگر شبکه باشد قدرت بازدارندگی دارد با مطالبه مردمی مسئولین را قانع می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه ما نیازمند تحول هستیم زیرا انقلاب ایران یک انقلاب تحول بود، اضافه کرد: رهبری هم بر این تحول خواهی و تحول آفرینی اشاره کردند و مردم نیز انتظار دارند تحول اجتماعی ایجاد شود