بارش باران و خنکای هوا از عصر امروز در گیلان
بارش باران و خنکای هوا از عصر امروز در گیلان

هوای داغ و شرجی گیلان ، ۵ تا ۱۰ درجه سانتی گراد خنک خواهد شد. به گزارش لاهیج دیلم ،مدیرکل هواشناسی گیلان گفت : با استقرار سامانه هوای ناپایدار از دیروز در گیلان ، بارش باران از عصر امروز در سراسر استان آغاز می شود و تا پایان همین هفته ادامه دارد. محمد دادرس با اشاره به […]

هوای داغ و شرجی گیلان ، ۵ تا ۱۰ درجه سانتی گراد خنک خواهد شد.

به گزارش لاهیج دیلم ،مدیرکل هواشناسی گیلان گفت : با استقرار سامانه هوای ناپایدار از دیروز در گیلان ، بارش باران از عصر امروز در سراسر استان آغاز می شود و تا پایان همین هفته ادامه دارد.

محمد دادرس با اشاره به شدت گرفتن بارش باران در روزهای یکشنبه و دوشنبه ، افزود : دمای هوا هم در این مدت ۵ تا ۱۰ درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

وی با اشاره به شدت بارش باران و پدیده آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها ، از شهروندان گیلانی و گردشگران خواست برای جلوگیری از خطر غرق شدن ، از استقرار در مجاورت رودخانه ها و کانال های کشاورزی خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین به کشاورزان تاکید کرد : با بازکردن خروجی های شالیزارها هنگام بارش باران ، آب اضافی زمین های کشاورزی را حتما خارج کنند.

محمد دادرس با اشاره به مه آلودگی هوا و وزش باد در این مدت ، افزود : دریای خزر هم با ارتفاع بیش از یک متر در این هفته ، برای فعالیت های دریانوردی و صید نامناسب است