ششمین دوره رقابت های رباتیک دانش آموزی گیلان بامیزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان صومعه‌سرا برگزار شد و پس از معرفی برترین های بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش لاهیج دیلم ،فرماندار صومعه سرا در آیین اختتامیه این مسابقات گفت : امروز باید همگام با علم روز دنیا گام برداشت زیرا سرعت پیشرفت علم فزاینده شده است .

سیدجلال سید محمدی افزود : باید برنامه های علمی که موجب خلاقیت و پیشرفت علم و دانش می گردد را از سنین کودکی و نوجوانی آغاز کنیم.

وی ادامه داد : همکاری آموزش وپرورش، کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان و دانشگاه ها می تواند در افزایش قدرت تفکر، خلاقیت و روحیه خودباوری دانش‌آموزان نقش محوری داشته باشد.

فرماندار صومعه سرا اظهار داشت : برگزاری اینگونه رقابت ها باید تداوم یابد تا استعدادهای ما حرفی برای گفتن در عرصه های بین المللی داشته باشند.

مسوول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صومعه سرا هم در گفت وگویی افزود : در ششمین دوره از مسابقات، شرکت کنندگان در رشته‌های مختلف به رقابت با یکدیگر پرداختند و در نهایت ۳۰ نفر  برتر در حوزه‌های مختلف معرفی و  از آنها تجلیل شد .

فاطمه نوروزی اظهار داشت :دراین رقابت های دو روزه حدود ۱۵۰ تیم شرکت داشتند که در لیگ های جنگجو، رالی، فوتبالیست و پارک نوری با یکدیگر به رقابت پرداختند.  

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان دو مقطع ابتدایی و راهنمایی در این دوره حضور داشتند، افزود :در ششمین دوره مسابقات رباتیک، تیم هایی از شهرهای رشت، صومعه‌سرا، فومن، ماسال، شفت، بندرانزلی، رضوانشهر، لنگرود و لاهیجان شرکت کردند.

وی افزود:کلاس‌های رباتیک در طول سال در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صومعه سرا در حال برگزاری است که باعث افزایش سطح علاقه‌مندی کودکان و نوجوانان به این رشته شده‌ است.

شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان ۳هزارو۱۰۰ عضو فعال دارد

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=2141

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید