از ابتدای امسال تا کنون سلامت ۷۵ هزار دام در آزمایشگاه مرکزی دامپزشکی گیلان برای پیشگیری از انتقال به انسان بررسی شده است.

به گزارش لاهیج دیلم ، مدیر کل دامپزشکی گیلان گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۷۵ هزار دام در آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی گیلان بررسی شده است تا از بیماری‌های دام، به ویژه بیماری‌های مشترک بین دام و انسان پیشگیری شود.

سهراب عاقبتی با اشاره به اینکه این آزمایشگاه پشتوانه تشخیص اداره کل دامپزشکی استان است، افزود: تشخیص سریع نقش مهمی در سرعت تشخیص و شناسایی عوامل بیماری زا در زمینه بیماری‌های مشترک انسان و دام دارد.

وی با بیان اینکه کنترل کیفی فراورده‌های خام دامی و نیز پایش عملکرد مراکز تولیدی و بسته بندی نیز در این آزمایشگاه انجام می‌شود، گفت: ۴۰ هزار و ۱۸۱ مورد آزمایش سرولوژی طیور، ۲۵ هزار و ۵۹۵ مورد آزمایش سرولوژی دام، ۳۵۰۰ مورد آزمایش کنترل کیفی شیمی مواد غذایی، ۳۹۸۲ مورد آزمایش کنترل کیفی میکروبی مواد غذایی و فراورده‌های خام دامی، ۴۸۵ مورد کشت میکروبی مرضی، ۵۱۹ مورد آزمون انگل شناسی، ۴۴۳ مورد تشخیص سلولی – مولکولی، ۲ مورد سم شناسی و در مجموع در حدود ۷۵۰۰۰ مورد آزمایش انجام شده است.

اداره کل دامپزشکی استان گیلان در زمینه تشخیص سریع و پایش بیماری مشترک و خطرناک تب مالت، در بیشتر شبکه‌های دامپزشکی شهرستان‌های تابعه استان، آزمایشگاه فعال و کارشناس آموزش دیده و خبره دارد

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=6863

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید