بهره‌برداری از پست سیار لاهیجان با هدف تامین برق پایدار
بهره‌برداری از پست سیار لاهیجان با هدف تامین برق پایدار
رئیس اداره تعمیرات شرق برق منطقه ای گیلان گفت: با هدف تامین برق پایدار و مطمئن مشترکین لاهیجانی در تابستان جاری، یک دستگاه پست سیار در محل پست لاهیجان۱ به بهره‌برداری رسید....

به گزارش لاهیج دیلم، علینقی حسنی امروز، ۲۰ تیرماه در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص این پروژه اظهار کرد: با توجه به آسیب‌شناسی‌های انجام شده، بارگیری از پست فوق توزیع لاهیجان ۱ در سال گذشته بسیار بالا و حتی در ساعاتی بیش از ظرفیت ترانسفورماتورها بود.

وی افزود: برای حل این مشکل تصمیم گرفته شد که یک دستگاه پست سیار در محل این پست، استقرار شود و به بهره‌برداری برسد.

رئیس اداره تعمیرات شرق برق منطقه ای گیلان تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، تمهیدات لازم برای استقرار پست سیار انجام گرفت و خوشبختانه یک دستگاه پست سیار به ظرفیت ۱۵ مگاولت‌آمپر قبل از اوج بار سال جاری در محل پست لاهیجان۱ استقرار یافت و به بهره‌برداری رسید.

حسنی تصریح کرد: این پروژه نقش حیاتی جهت تامین برق منطقه لاهیجان جهت عبور از اوج بار سال جاری داشته و برای این طرح، ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

وی اضافه کرد: به منظور پاسخ به رشد نیاز مصرف در شهر لاهیجان، اجرای پروژه ظرفیت پست لاهیجان۱ از ۴۰×۲ به ۴۰×۳ مگاولت آمپر و توسعه بخش GIS پست، تا پیش از اوج بار سال ۱۴۰۴ در دستور کار شرکت برق منطقه‌ای گیلان قرار دارد که با اجرای آن، ظرفیت پست ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

  • نویسنده : امید غمخوار