بهره مندی ۹۵ درصدی روستاهای گیلان از گاز طبیعی
بهره مندی ۹۵ درصدی روستاهای گیلان از گاز طبیعی

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه شاخص بهره مندی روستاهای کشور از گاز طبیعی ۸۴ درصد است، گفت: متوسط بهره مندی روستاهای استان از شاخص کشوری بالاتر بوده و ۹۵ درصد است. به گزارش لاهیج دیلم ،حسین اکبر در جریان دیدار از مناطق شرق گیلان که با همراهی فرماندار رودسر انجام شد، افزود: خوشبختانه شاخص بهره مندی […]

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه شاخص بهره مندی روستاهای کشور از گاز طبیعی ۸۴ درصد است، گفت: متوسط بهره مندی روستاهای استان از شاخص کشوری بالاتر بوده و ۹۵ درصد است.

به گزارش لاهیج دیلم ،حسین اکبر در جریان دیدار از مناطق شرق گیلان که با همراهی فرماندار رودسر انجام شد، افزود: خوشبختانه شاخص بهره مندی شهرهای استان از گاز طبیعی ۱۰۰ درصد است.
وی با اشاره به اینکه بیش از دو هزار و ۱۵ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مندند، تصریح کرد: شهرستان رودسر به دلیل مناطق سخت گذر اشکورات و دشوار بودن خدمات گاز رسانی به این مناطق شاخص بهره مندی آن از متوسط استانی پائین تر بوده و ۸۷ درصد است.
اکبر با بیان اینکه در شهرستان رودسر اجرای پروژه جدید در دو خوشه تعریف شده ، گفت: در خوشه سجیدان که شامل گاز رسانی به ۲۰ روستا بوده با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان پروژه آغاز شده که برای اجرایی کردن این طرح نیازمند همکاری و همگرایی شهرستان با شرکت گاز جهت تسریع و تسهیل در امور هستیم تا این روستاها به مدار گازرسانی وارد شوند.
وی با اشاره به اینکه کار گاز رسانی به چهار روستا هم در خوشه ای به نام جلگه در حال انجام است بیان کرد: امیدواریم کارهای اجرایی این پروژه هم تا پایان امسال اجرایی شود تا بتوان شاخص بهره مندی روستاهای شهرستان رودسر را افزایش داد.
اکبر با اشاره به نزدیک شدن فصل سرما بر لزوم رعایت نکات ایمنی از سوی مصرف کنندگان تاکید کرد و افزود: متاسفانه امسال، سال خوبی برای شرکت گاز گیلان نبود و تعداد زیادی از مشترکان ما به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی دچار حادثه شدند و بر اثر گاز گرفتگی و یا انتشار گاز و انفجار، جان خود را از دست دادند.
مدیر عامل شرکت گاز گیلان همچنین از مشترکان خواست تا با رعایت حداکثر صرفه جویی اجازه دهند تا همه جای کشور به ویژه مناطق سردسیر از این موهبت خدادادی بهره مند شوند.

در حال حاضر شرکت گاز گیلان افزون بر یک میلیون و ۶۰ هزار مشترک را  در استان تحت پوشش دارد که بالغ بر ۸۷۰ هزار  از این تعداد مشترکان خانگی هستند. در هفته دولت امسال نیز طرح گازرسانی به ۲۸ روستای سخت گذر و کوهستانی و ۳۴ واحد صنعتی با هزینه ای بالغ بر ۱۱۷ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

شهرستان رودسر با چهار بخش مرکزی، رحیم آباد، چابکسر و کلاچای در ۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است