اولین بانوی المپیکی تاریخ ورزش گیلان گفت: هدفم کسب بهترین نتیجه در المپیک توکیو است.

به گزارش لاهیج دیلم ،سارا بهمنیار روز سه شنبه در مصاحبه ای اظهار داشت: البته رقابتهای المپیک مهمترین مسابقه در جهان است و برترین ورزشکاران در آن حضور می یابند و در رشته کاراته نیز زبده ترین کاراته کاران جهان شرکت کرده و با هم رقابت می کنند.

وی افزود: با این وجود، حدود دو سال مداوم زحمت کشیدم و سرانجام توانستم جواز حضور در رقابت های المپیک را کسب کنم و تمام تلاش خود را انجام خواهم داد تا بتواتم نتیجه خوبی را در المپیک توکیو و در رشته کاراته کسب کنم.

وی در خصوص وضعیت تمریناتش با توجه به شیوع بیماری کرونا اشاره و بیان کرد: متاسفانه هم اینک  همه مردم جهان درگیر بیماری کرونا هستند و من نیز تمریناتم را در خانه انجام می دهم تا از فرم ایده آل بدنی خارج نشوم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با وجود اینکه باید در خانه بمانیم تا این بیماری کنترل و ریشه کن شود، که این امر فرصت خوبی برای ما ورزشکاران است تا با دیدن فیلم های مسابقات، بیشتر به آنالیز حریفان خود بپردازیم و من نیز از این فرصت نهایت استفاده را بردم.

اولین بانوی المپیکی کاراته گیلان اضافه کرد: البته کسب سهمیه المپیک بسیار سخت بود و ورود به این رقابتها نیز برای من افتخار محسوب می شود چون پس از دو سال رقابت فشرده، این سهمیه را کسب کردم که کسب سهمیه در کاراته هم بسیار دشوار بود و مسابقات زیادی را پشت سر گذاشتیم تا در نهایت بتوانیم سهمیه حضور در المپیک را بدست آوریم.

بهمنیار به تعویق مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز اشاره و اظهار کرد: با توجه به تعویق حدود یک ساله المپیک، نمی توان پیش بینی کرد که شرایط چگونه رقم خواهد خورد اما المپیک میدان بزرگی است و به طور  حتم تمام تلاشم را انجام خواهم داد تا بهترین نتایج را در توکیو بدست آورم.

سارا بهمنیار کاراته کای گیلانی که به عنوان اولین بانوی تاریخ ورزش گیلان موفق به کسب سهمیه  المپیک شده ، تاکنون مدال های زیادی را کسب کرده که می توان به کسب مدال نقره لیگ جهانی وان اتریش ، مدال طلای پنجمین مرحله لیگ جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، مدال طلای ششمین مرحله لیگ کاراته وان در مسکو، مدال برنز لیگ جهانی کاراته وان امارات ، مدال نقره مسابقات امیدهای جهان در اسپانیا، مدال نقره مسابقات امیدهای آسیا در قزاقستان و همچنین مدال نقره لیگ جهانی کاراته وان ژاپن اشاره کرد.

وی همچنین در اولین حضورش در تیم ملی بزرگسالان توانست در رقابت‌های جهانی اسپانیا مدال برنز کسب کرده و به عنوان اولین بانوی گیلانی دارنده مدال جهانی در رشته کاراته معرفی شود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید