بیش از ۹۰ درصد جاده‌های گیلان تحت پوشش شبکه تلفن همراه است
بیش از ۹۰ درصد جاده‌های گیلان تحت پوشش شبکه تلفن همراه است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان گفت: از ۲۱۶۶ کیلومتر مسیر جاده‌ای در استان، ۹۰ درصد مسیرهای اصلی و فرعی زیر پوشش آنتن دهی اپراتور همراه اول، ۸۱ درصد ایرانسل و ۶۰ درصد رایتل است. به گزارش لاهیج دیلم ،فرزاد توکلی در گفت‌وگویی در تشریح این خبر اظهار کرد: از ۲۱۶۶ کیلومتر جاده اصلی و فرعی […]

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان گفت: از ۲۱۶۶ کیلومتر مسیر جاده‌ای در استان، ۹۰ درصد مسیرهای اصلی و فرعی زیر پوشش آنتن دهی اپراتور همراه اول، ۸۱ درصد ایرانسل و ۶۰ درصد رایتل است.

به گزارش لاهیج دیلم ،فرزاد توکلی در گفت‌وگویی در تشریح این خبر اظهار کرد: از ۲۱۶۶ کیلومتر جاده اصلی و فرعی در استان، بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر تحت پوشش یکی از سه اپراتور تلفن همراه و تمامی مناطق شهری گیلان دارای سرویس اینترنت نسل چهارم است.

وی افزود: از ۲۱۶۶ کیلومتر مسیر جاده‌ای در استان، ۹۰ درصد مسیرهای اصلی و فرعی زیر پوشش آنتن دهی اپراتور همراه اول، ۸۱ درصد ایرانسل و ۶۰ درصد رایتل است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان افزود: هم اکنون بیش از دو میلیون و ۶۱۳ هزار مشترک این استان از اینترنت پرسرعت سیار و ثابت استفاده می‌کنند و ۱۸۸۱ روستای استان نیز به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند.

توکلی با بیان اینکه گیلان در زمینه شاخص توسعه فناوری اطلاعات (IDI) رتبه دهم را بین ۳۱ استان در کشور دارا است،گفت: تعداد مشترکان تلفن ثابت استان گیلان بیش از یک میلیون و ۳۶ هزار مورد است و از ۲۵۶۷ روستای این استان، ۲۴۱۱ روستا دارای تلفن خانگی است و روستاهای دارای ارتباط نیز به ۲۴۳۶ روستا رسیده است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۷۹۲ سایت نسل سوم و ۱۶۰۰ سایت نسل چهارم در گیلان فعال و بیش از چهار میلیون و ۷۹ هزار مشترک تلفن همراه نیز در استان فعال است