تامین امنیت غذایی مهمترین رسالت جهاد کشاورزی است
تامین امنیت غذایی مهمترین رسالت جهاد کشاورزی است

مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: تامین امنیت غذایی، افزایش و حمایت از تولید داخلی مهمترین رسالت های جهاد کشاورزی است. به گزارش لاهیج دیلم ، زهرا جلیلی مقدم شامگاه پنج شنبه در مراسم جشنواره چای لاهیجان اظهار کرد: مهمترین رسالت جهاد کشاورزی امنیت غدایی، حمایت از تولید داخلی و […]

مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: تامین امنیت غذایی، افزایش و حمایت از تولید داخلی مهمترین رسالت های جهاد کشاورزی است.

به گزارش لاهیج دیلم ، زهرا جلیلی مقدم شامگاه پنج شنبه در مراسم جشنواره چای لاهیجان اظهار کرد: مهمترین رسالت جهاد کشاورزی امنیت غدایی، حمایت از تولید داخلی و افزایش تولید محصولات کشاورزی است.

وی به برگزاری جشنواره‌های مختلف اشاره کرد و افزود: امیدواریم برگزاری این جشنواره‌ها بر معرفی بیشتر پتاسیل ها و توانمندی‌ها استان‌ها و شهرستان‌های مختلف اثر گذار باشد.

جلیلی مقدم ادامه داد: در حوزه باغبانی بحث کیفیت مؤلفه‌های مختلف از جمله طعم، بو، عطر دارد که مهم‌تر از آن سلامت محصول به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: سلامت محصول در دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است و سلامت محصول مهمترین ویژگی چای در لاهیجان است که بحث سلامت آن نیز باید جدی گرفته شود.

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری تصریح کرد: با مصرف بیشتر و جایگزین کردن چای ایرانی در سبد مصرف خودمان از تولید داخل حمایت کنیم و با حمایت‌های خود در وزارت جهاد کشاورزی سبب افزایش کمی و کیفی این محصول باشیم.

جلیلی مقدم ادامه داد: با اصلاح و نوسازی باغات و حمایت از صنایع تبدیلی و تکنولوژی‌های پس از برداشت این محصول و تشکیل زنجیره ارزش و تأمین این محصول شاهد یک انقلاب و پیشرفت قابل توجهی در صنعت چای ایرانی باشیم