نماینده مردم آستارا در مجلس فراگیر شدن بیماری کرونا در گیلان را مورد تأکید قرار داد و گفت: با توجه به تجهیزات بیمارستانی موجود در گیلان، این استان توان مواجهه با شروع موج دوم شیوع کرونا را ندارد.

به گزارش لاهیج دیلم ،ولی داداشی در گفت‌وگویی با بیان اینکه به علت شیوع ویروس کرونا و فراگیر شدن آن در کل گیلان این استان در ایام تعطیلات و تا اطلاع ثانوی نمی‌تواند پذیرای هیچ مهمان و مسافری باشد اظهار داشت: کمبود تجهیزات پزشکی از جمله مشکلاتی است که بیمارستان‌های گیلان همچنان با آن مواجه هستند.

نماینده مردم آستارا در مجلس ضعف امکانات در مراکز درمانی گیلان و محدود بودن تعداد تخت‌های بیمارستانی برای پذیرش و بستری بیماران جدید را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: شرایط بسیار سختی در گیلان حاکم است بنابراین از عموم مردم و مسافران انتظار داریم با عدم رعایت دستوالعمل‌ها بر حجم مشکلات این استان اضافه نکنند.

داداشی به صحبت‌های اخیر مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا و متولیان استانی آن در گیلان اشاره کرد و ابراز داشت: شروع موج دوم شیوع کرونا در برخی نقاط کشور و گیلان که از جمله مراکز استان‌های پرخطر در این زمینه بوده و هست چالش بزرگی است که در صورت عادی شدن ترددها و مسافرت‌ها حتماً با آن مواجه خواهیم شد.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تأکید بر اینکه هموطنان با سفر به استان گیلان تنها جان خود را به خطر می‌اندازند تصریح کرد: گیلان هنوز یکی از کانون‌های اصلی شیوع ویروس کرونا در کشور محسوب شده و وضعیت آن قرمز است بنابراین برای کنترل شرایط این استان به خلوت بودن خیابان‌ها و اماکن عمومی آن نیاز داریم.

وی با بیان اینکه مسافرانی که وارد استان گیلان می‌شوند نه تنها برای شهروندان گیلانی بلکه برای خود و خانواده‌شان هم مشکل‌ساز می‌شوند خاطرنشان کرد: زیرساخت‌ها و امکانات درمانی گیلان حتی در شرایط عادی قبل از شروع بحران کرونا پاسخگوی نیازهای مردم نبود و مشکلات این استان با ایجاد یک بحران جدیدتر حادتر می‌شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس خستگی کادر بهداشت و درمان استان گیلان به علت هفته‌ها درگیر بودن با بیماران کرونایی و تلاش برای نجات جان آنان را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: به گفته متخصصان تنها راه مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا قطع چرخه انتقال آن است که این امر در صورت عدم همکاری مردم میسر نمی‌شود.

داداشی نقص شدید امکانات زیرساختی بهداشت و درمان کشور به ویژه در استان گیلان و شهرستان مرزی آستارا را نگران کننده و غیرقابل توجیه خواند و عنوان کرد: گیلان به نسبت سایر استان‌ها در حوزه بهداشت و درمان و تجهیز بیمارستان‌هایش عقب مانده و محروم است و نمی‌تواند خدمات لازم را به مردم و مراجعه کنندگان ارائه دهد.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مشکلات اقتصادی و مالی که به جهت فراگیر شدن ویروس کرونا و تعطیلی مشاغل متوجه قشر عظیمی از مردم کشور شده است را مورد اشاره قرار داد و افزود: خانوارهای محروم و آسیب‌پذیر در این بین با مشکلات جدی‌تری روبه‌‌رو هستند و انتظار داریم برای رسیدگی به آنان تدبیری اندیشیده شود

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=2490

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید