تخریب سازه‌های غیرمجاز در بستر رودخانه‌های گیلان
تخریب سازه‌های غیرمجاز در بستر رودخانه‌های گیلان

سازه‌های غیر مجاز در بستر رودخانه در شهرستان‌های رودسر و صومعه سرا با حکم قضایی تخریب شدند. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان ، ساختمان های احداثی غیر مجاز در بستر رودخانه اوشیان چابکسر با حکم مقام قضایی در شهرستان رودسر تخریب شد.   براساس این گزارش؛ با توجه به اقدامات […]

سازه‌های غیر مجاز در بستر رودخانه در شهرستان‌های رودسر و صومعه سرا با حکم قضایی تخریب شدند.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان ، ساختمان های احداثی غیر مجاز در بستر رودخانه اوشیان چابکسر با حکم مقام قضایی در شهرستان رودسر تخریب شد.  

براساس این گزارش؛ با توجه به اقدامات و هماهنگی های انجام شده از طریق امور منابع آب شهرستان های رودسر و املش و در راستای اجرای دستور دادستان  عمومی و انقلاب رودسر ، با حضور قاضی و مدیر اجرای احکام دادسرای رودسر ، ۶۵۰ متر مربع از ساختمان­ های احداثی در داخل بستر رودخانه اوشیان در چابکسر تخریب و حکم آزادسازی بستر اجرا شد.

همچنین بر اساس گزارش دیگری از روابط عمومی آب منطقه ای گیلان به ایرنا، یک دهنه پل بتنی غیر مجاز نیز توسط اداره منابع آب شهرستان صومعه سرا تخریب شد.   

طبق این گزارش؛ این پل توسط یکی از اهالی بر روی رودخانه گازروبار واقع در روستای مرساء از توابع شهرستان صومعه سرا بصورت غیر مجاز احداث شده بود که پس از طی فرایند قانونی و با دستور محاکم قضایی، تخریب شد.

استان گیلان دارای ۵۴ رشته رودخانه اصلی به طول حدود دو هزار و ۲۰۰ کیلومتر است.

 شهرستان رودسر در ۷۵ کیلومتری شرق گیلان و صومعه سرا در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان واقع است