تداوم هوای گرم در گیلان تا روزهای پایانی هفته
تداوم هوای گرم در گیلان تا روزهای پایانی هفته

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از تداوم هوای گرم در استان تا روزهای پایانی هفته جاری خبر داد. به گزارش لاهیج دیلم ،مازیار غلامی ظهر شنبه در گفت وگویی بیان داشت:نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی به طور غالب پایدار در منطقه است بنابراین آسمان صاف و آفتابی و همچنین تداوم […]

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از تداوم هوای گرم در استان تا روزهای پایانی هفته جاری خبر داد.

به گزارش لاهیج دیلم ،مازیار غلامی ظهر شنبه در گفت وگویی بیان داشت:نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی به طور غالب پایدار در منطقه است بنابراین آسمان صاف و آفتابی و همچنین تداوم هوای گرم تا روزهای پایانی هفته مورد انتظار است.

وی ادامه داد: طی این مدت گاهی با گذر امواج کم و بیش ناپایدار، افزایش ابر، وزش باد ، بارش پراکنده و احتمال رعدوبرق دور از انتظار نیست.

غلامی آسمان امروز گیلان را صاف تا نیمه ابری، پاره ای نقاط افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی وزش باد عنوان و برای فردا (یکشنبه) نیز آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری، پاره ای نقاط افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی وزش باد پیش بینی کرد.

غلامی بیشینه دمای گیلان را طی شبانه روز گذشته مربوط به بندرانزلی با ۳۴ درجه سلسیوس و کمینه دمای فردا را مربوط به دیلمان با ۱۳ درجه سلسیوس عنوان کرد.

وی همچنین بیشینه دمای رشت طی امروز را ۳۳ درجه سلسیوس و کمینه دمای فردای مرکز استان را ۲۱ درجه پیش بینی کرد.

وی در توضیح وضعیت دریا طی امروز گفت: ارتفاع موج بین ۳ / ۰ تا ۸ / ۰ متر، دمای آب ۳۰ درجه سلسیوس و برای شنا گاهی نامناسب است