تزریق دُز سوم واکسن کرونا به نیمی از جمعیت بالای ۱۸ سال گیلان
تزریق دُز سوم واکسن کرونا به نیمی از جمعیت بالای ۱۸ سال گیلان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بیش از نیمی از جمعیت بالای ۱۸ سال استان دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند. به گزارش لاهیج دیلم ، آبتین حیدرزاده گفت: تاکنون بیش از نیمی از جمعیت بالای ۱۸ سال استان گیلان، دُز سوم واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند. به گفته او، طبق […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بیش از نیمی از جمعیت بالای ۱۸ سال استان دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

به گزارش لاهیج دیلم ، آبتین حیدرزاده گفت: تاکنون بیش از نیمی از جمعیت بالای ۱۸ سال استان گیلان، دُز سوم واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند.

به گفته او، طبق آمار به بیش از یک میلیون و ۳۰ هزار گیلانی دُز سوم واکسن کرونا تزریق شده است و روند واکسیناسیون همچنان در بیش از ۴۶۰ مرکز و پایگاه استان گیلان ادامه دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تکمیل واکسیناسیون کووید ۱۹ در ارتقای ایمنی فردی و عمومی را حائز اهمیت دانست و گفت: از آغاز اجرای واکسیناسیون همگانی تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۲۶۴ هزار دُز واکسن کرونا به مردم گیلان تزریق شده است.

به گفته آقای حیدرزاده، هم اکنون علاوه بر واکسیناسیون، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نیز از اهمیت برخوردار است.

او تأکید کرد: استفاده از ماسک و شست‌وشوی مرتب دست‌ها و پرهیز از حضور در مهمانی‌ها باید به عنوان یک ضرورت مدنظر همه سنین از کودکان تا گروه‌های سنی بالاتر قرار گیرد