مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای گیلان از تلاش برای برند سازی صنعت قلاب‌بافی به‌منظور ایجاد اشتغال برای مردم و بانوان گیلان خبر داد.

به گزارش لاهیج دیلم، محمد حسینی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به قدمت بالای قلاب‌بافی در استان گیلان و شهرستان رشت، اظهار کرد: قلاب‌بافی یکی از هنرهای برجسته استان گیلان است که نشان از هنرمندی مردم این خطه از استان گیلان می‌دهد و دارای سابقه ۵۰۰ ساله قبل از میلاد مسیح است.

وی با تأکید بر لزوم توجه مردم به صنعت قلاب‌بافی در ایجاد اشتغال پایدار در استان گیلان گفت: صنعت قلاب‌بافی در گیلان جایگاهی ویژه داشته و تفاوت در رنگ‌ها این صنعت در استان گیلان را نسبت به‌جاهای دیگر متمایز می‌کند لذا از مردم درخواست دارم به این امر توجه و به ایجاد اشتغال پایدار و رشد اقتصادی در منطقه کمک کنند.

مدیرکل  آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان گیلان  با اذعان به اینکه برندسازی صنعت قلاب‌بافی نقش بسیار مؤثری در توسعه آن دارد، تصریح کرد: در این نمایشگاه اثر 6 هنرمند برجسته قلاب‌بافی در غالب 60 اثر به نمایش گذاشته‌شده تا از طریق برندسازی علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار برای بانوان بتوان به رشد و توسعه آن کمک کرد لذا در تلاشیم تا این برندسازی انجام شود.

حسینی لازمه رشد اقتصادی منطقه را توجه به صنعت‌های بومی و محلی دانست و افزود: استان گیلان دارای صنعت‌های محلی بسیار زیاد و با قدمت طولانی است که مردم باید با توجه به این صنعت زمینه‌ساز رشد اقتصادی و توسعه آن در منطقه شوند.

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=736

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید