ثبت ۴ وقف جدید در گیلان
ثبت ۴ وقف جدید در گیلان

در دهه وقف امسال ۴ وقف جدید در گیلان به ثبت رسید. به گزارش لاهیج دیلم، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: در نخستین وقف، محمد کنعانی، نیکوکار فومنی یک قطعه زمین به مساحت ۷۲۳ متر مربع را وقف امورات مسجد شهید اشجری روستای ماوردیان فومن نمود. او افزود: ارزش تقریبی این زمین […]

در دهه وقف امسال ۴ وقف جدید در گیلان به ثبت رسید.

به گزارش لاهیج دیلم، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: در نخستین وقف، محمد کنعانی، نیکوکار فومنی یک قطعه زمین به مساحت ۷۲۳ متر مربع را وقف امورات مسجد شهید اشجری روستای ماوردیان فومن نمود.

او افزود: ارزش تقریبی این زمین دو میلیارد و پانصد میلیون ریال است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: در دومین وقف، بانو سلمه محبی یک واحد منزل مسکونی را وقف مسجد صاحب الزمان (عج) روستای گشت فومن وقف کرد.

حجت الاسلام ستار علیزاده افزود:این منزل مسکونی ۱۹۳ متر مساحت و ارزش این وقف دو میلیاردریال برآورد شده است.

او گفت: با وقف این زمین، تعداد موقوفات فومن به ۷۳ مورد رسید که درآمد و منفعت حاصله از آن‌ها صرف امور خیریه، اقامه عزای سید الشهدا (ع) و ترویج امور دینی و قرآنی می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: در تالش نیز یک نیکوکار، یک باب منزل مسکونی به مساحت ۱۱۰ متر مربع به ارزش ۳۳۰ میلیون تومان را وقف کرد.

حجت الاسلام ستار علیزاده گفت: نیت این وقف کمک به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت و محرومین ثبت شده است.

او افزود: جدیدترین وقف گیلان هم وقف شش دانگ یک عرصه مسکونی به مساحت ۳۱۷ متر مربع واقع در جنب سپاه پاسداران شهرستان آستانه اشرفیه است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: واقف خیراندیش آقای محمود رمضان پور نرگسی این ملک را که ارزش آن ۹ میلیارد ریال ذکر شده به نیت برگزاری مراسم های چهارده معصوم علیه السلام وقف کرده است.

حجت الاسلام ستار علیزاده تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ وقف جدید در گیلان به ثبت رسیده است.