جلوگیری از زمین‌خواری ۱۰ میلیاردی در سیاهکل
جلوگیری از زمین‌خواری ۱۰ میلیاردی در سیاهکل

فرمانده انتظامی گیلان از کشف یک زمین‌خواری به ارزش ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در سیاهکل خبر داد. به گزارش لاهیج دیلم، سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: ۱۰ هزار مترمربع از زمین‌های منابع طبیعی شهرستان سیاهکل از یک متصرف پس گرفته شد. او افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر تصرف اراضی ملی […]

فرمانده انتظامی گیلان از کشف یک زمین‌خواری به ارزش ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در سیاهکل خبر داد.

به گزارش لاهیج دیلم، سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: ۱۰ هزار مترمربع از زمین‌های منابع طبیعی شهرستان سیاهکل از یک متصرف پس گرفته شد.

او افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر تصرف اراضی ملی توسط فردی در یکی از روستا‌های دهستان خرارود سیاهکل، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی گیلان اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی به همراه کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام و پس از بررسی و استعلام مشخص شد متهم قطعه زمینی از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به وسیله سیم‌خاردار محصور کرده است.

سردار ملکی به تشکیل پرونده و معرفی متهم ۳۹ ساله به مرجع قضایی اشاره کرد و ادامه داد: کارشناسان ارزش ریالی زمین تصرف شده را ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

او تصریح کرد: زمین‌خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم با هدف رسیدن به سود‌های کلان اقدام به تصرف منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با آن، همکاری مردم و دستگاه‌های نظارتی الزامی است