حضور ۱۱ گیلانی در مسابقات المپیک و پارالمپیک فرانسه
حضور ۱۱ گیلانی در مسابقات المپیک و پارالمپیک فرانسه
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: تاکنون ۱۱ ورزشکار، مربی، داور و مسئول این استان جواز حضور در مسابقات المپیک و پاراالمپیک ۲۰۲۴ فرانسه را کسب کردند....

به گزارش لاهیج دیلم ، جهانبخش آرمان در گفتگویی اظهار کرد: از این تعداد ۲ ورزشکار در مسابقات المپیک و چهار ورزشکار در رقابت‌های پاراالمپیک حضور می‌یابند، ضمن اینکه سه داور و یک مربی و یک عضو فدراسیون جهانی کشتی از این استان نیز در این مسابقات بزرگ حضور خواهند یافت که البته همچنان امیدواریم این سهمیه تا قبل از آغاز رقابت‌ها افزایش یابد.

وی افزود: براین‌اساس علی آقامیرزایی در رشته قایقرانی آب‌های آرام در کایاک یک‌نفره هزار متر و محمد رهبری در بخش انفرادی رشته شمشیربازی اسلحه سابر موفق به کسب سهمیه المپیک شدند و انتظار است ورزشکار و یا ورزشکاران دیگری از گیلان در رشته قایقرانی سهمیه المپیک را کسب کنند.

وی ادامه داد: همچنین محسن بختیار در رشته وزنه‌برداری قدرتی، مهدی پوررهنما و مریم عبدالله‌پور در رشته پاراتکواندو و میثم علیپور در رشته والیبال نشسته موفق به کسب سهمیه پاراالمپیک ۲۰۲۴ فرانسه شدند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان ادامه داد: بابک بردبار و فرزاد صادق‌پور ۲ داور گیلانی ارزنده رشته بوکس و معصومه باقری داور شایسته تکواندو، سه داور گیلانی هستند که در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۴ فرانسه حضور یافته و رشته‌های خود را قضاوت می‌کنند.

وی بیان کرد: آرش بصارت‌دار مربی قایقرانی استان گیلان نیز به‌عنوان یکی از مربیان تیم ملی قایقرانی در رقابت‌های المپیک فرانسه حضور خواهد یافت که البته انتظار است که تا قبل از آغاز رقابت‌های المپیک، تعداد دیگری از مربیان و حتی سرپرست و مشاور کمیته ملی المپیک از استان گیلان انتخاب شوند.

وی اضافه کرد: همچنین دکتر علی افتخاری عضو گیلانی اتحادیه جهانی کشتی، با دعوت رسمی این اتحادیه در مسابقات المپیک ۲۰۲۴ فرانسه حضور خواهد یافت.

آرمان ابراز امیدواری کرد: ورزشکاران گیلانی که سهمیه المپیک و پارالمپیک فرانسه را کسب کردند با آمادگی کامل در این رقابت‌ها حضور یافته و سرانجام موفق به کسب مدال‌های رنگارنگی شوند و مربی و داوران گیلانی نیز با موفقیت در این المپیک حضور یابند

  • نویسنده : حمید غمخوار