خانه تکانی اساسی در استان گیلان؛ پایان ماموریت ۱۵ معاون فرماندار و بخشدار در مناطق مختلف گیلان
خانه تکانی اساسی در استان گیلان؛ پایان ماموریت ۱۵ معاون فرماندار و بخشدار در مناطق مختلف گیلان

در ادامه بازگشت مدیران میانی و کارمندان مأمور به خدمت در ستاد استانداری گیلان و نیز فرمانداری‌ها به محل اصلی کار خود، پایان ماموریت ۱۵ معاون فرماندار و بخشدار در مناطق مختلف استان اعلام شد. به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم، بر این اساس یوسف پورامیر معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان رودسر به شهرداری واجارگاه، آریا جهانگیری […]

در ادامه بازگشت مدیران میانی و کارمندان مأمور به خدمت در ستاد استانداری گیلان و نیز فرمانداری‌ها به محل اصلی کار خود، پایان ماموریت ۱۵ معاون فرماندار و بخشدار در مناطق مختلف استان اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم، بر این اساس یوسف پورامیر معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان رودسر به شهرداری واجارگاه، آریا جهانگیری معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان لاهیجان به شرکت آب و فاضلاب استان، داوود توفیقی معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان صومعه‌سرا به شهرداری گوراب‌زرمیخ، نورالله اکبری معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری لاهیجان و سرپرست فرمانداری این شهرستان به آموزش و پرورش، اسماعیل درویش معاون سیاسی و اجتماعی شهرستان آستانه‌اشرفیه به آموزش و پرورش، محمداسماعیل حبیبی معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان رودبار به حوزه هنری، شاهین علیزاده معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان فومن به اداره کل فنی و حرفه ای، علی اکبر پورعلی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری لنگرود به اداره کل راه و شهرسازی و طاهر کوهی معاون فرماندار شهرستان شفت به سازمان صنعت، معدن و تجارت باز می گردند.

همچنین سید رضا صفوی بخشدار خشکبیجار شهرستان رشت، بهرام آریامنش بخشدار دیلمان شهرستان سیاهکل، کامبیز یوسفی بخشدار سنگر شهرستان رشت، احمد قدیمی بخشدار لشت‌نشاء شهرستان رشت، محمدعلی خداجو بخشدار کومله شهرستان لنگرود همگی به اداره‌کل آموزش و پرورش و نیز علیرضا قربانی‌ بخشدار مرکزی صومعه سرا به اداره کل محیط زیست باز خواهند گشت.

گفتنی است طی هفته‌های اخیر و در ماه جاری، شماری از مدیران میانی مأمور در فرمانداری‌های شهرستان‌های آستارا، لنگرود و رودسر و نیز ستاد استانداری گیلان به محل اصلی کار خویش برگشته‌اند و این روند ادامه دارد.

به گزارش دیارمیرزا، این اقدام بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در وزارت کشور و نیز بخشنامه‌های ابلاغی مبنی بر توانمندسازی و استفاده از کارکنان درون سازمانی در مسیر دستیابی به هدف‌گذاری رویکرد کاهش کارمندان مأمور و همچنین ضرورت رعایت قوانین و مقررات اداری و استخدامی در انتصاب سمت‌های مدیریتی و مصوبات شورای عالی اداری صورت گرفته است.

قابل ذکر است استانداری گیلان علیرغم روند کاهش تعداد کارمندان مأمور از ۲۲ درصد به ۱۷ درصد، همچنان جزو سه استانی است که بیشترین تعداد نیروهای مأمور را در سمت‌های مدیریت حرفه ای دارد.

با توجه به آنکه دو نفر از معاونان استاندار گیلان و تعدادی از مدیران ستادی استانداری و فرمانداران شهرستان‌های رودسر، املش و صومعه‌سرا نیز مأمور هستند؛ استانداری گیلان به شاخص مورد نظر وزارت کشور در استفاده از مدیران مأمور نمی‌رسد و بر این مبنا شنیده شده که شمار دیگری از مدیران ستادی استانداری نیز به محل کار اصلی خود بر می گردند