خسارت وزش باد گرم به جنگل‌های گیلان در چند روز گذشته
خسارت وزش باد گرم به جنگل‌های گیلان در چند روز گذشته

۱۶ هزار متر مربع از جنگل‌های گیلان بر اثر وزش باد گرم خسارت دید. به گزارش لاهیج دیلم ، محمد قربانی لرد، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: بر اثر وزش باد گرم چند روز گذشته، ۱۶ هزار متر مربع از جنگل‌های شهرستان‌های رودبار، رشت، شفت، تالش، ماسال و سیاهکل دچار حریق […]

۱۶ هزار متر مربع از جنگل‌های گیلان بر اثر وزش باد گرم خسارت دید.

به گزارش لاهیج دیلم ، محمد قربانی لرد، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: بر اثر وزش باد گرم چند روز گذشته، ۱۶ هزار متر مربع از جنگل‌های شهرستان‌های رودبار، رشت، شفت، تالش، ماسال و سیاهکل دچار حریق شد که همه این حریق‌ها سطحی و ناشی از سوختن برگ‌های زیر درختان بوده و به تنه درختان آسیب نرسید.

او افزود: این آتش سوزی‌ها با حضور به موقع نیرو‌های حفاظت منابع طبیعی که با هشدار هواشناسی، از آمادگی کافی برخوردار بودند، به خوبی مهار شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به کاهش حریق در جنگل‌های گیلان از ابتدای امسال تا پایان آبان، تصریح کرد: پارسال ۱۱۶ فقره حریق در جنگل‌ها و مراتع گیلان در این مدت اتفاق افتاد در حالی که امسال این میزان ۴۳ مورد بود.

محمد قربانی لرد از مردم خواست در صورت مشاهده آتش در جنگل‌ها و مراتع با شماره ۱۵۰۴ و ۱۳۹ تماس بگیرند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن آتش سوزی مهار شود