در جلسه ستاد مدیریت کرونا اعلام شد؛ تعطیلی یک ماهه مشاغل غیرضروری از ساعت ۱۸ به بعد
در جلسه ستاد مدیریت کرونا اعلام شد؛ تعطیلی یک ماهه مشاغل غیرضروری از ساعت ۱۸ به بعد

استاندار گیلان گفت: از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر ماه، پایان کار مشاغل غیرضروری در مراکز استان‌ها ساعت ۱۸ است. به گزارش لاهیج دیلم ، ارسلان زارع، استاندار گیلان روز گذشته در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا از تعطیلی مشاغل غیرضروری از ساعت ۱۸ به بعد خبر داد و گفت: در ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم گرفته شد که […]

استاندار گیلان گفت: از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر ماه، پایان کار مشاغل غیرضروری در مراکز استان‌ها ساعت ۱۸ است.

به گزارش لاهیج دیلم ، ارسلان زارع، استاندار گیلان روز گذشته در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا از تعطیلی مشاغل غیرضروری از ساعت ۱۸ به بعد خبر داد و گفت: در ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم گرفته شد که از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذرماه فعلا در مراکز استان ها، به غیر از کسب و کار‌هایی که مربوط به تأمین مواد غذایی و دارویی مردم هستند، ساعت پایان کار بقیه مشاغل، ساعت ۱۸ باشد.

او با بیان اینکه این محدودیت‌ها به طور قطع می‌تواند به جلوگیری از انتقال سریع بیماری کمک کند، افزود: بر اساس پژوهش‌ها ۳۱ درصد از موارد ابتلا به کرونا ناشی از حضور در اجتماعات، دورهمی‌ها و دیدار‌های خانوادگی بوده و سرعت عمل گسترش ویروس کرونا در فضای بسته بسیار بیشتر است.

استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت فراهم سازی زمینه مشارکت اجتماعی و استفاده از ظرفیت سمن ها، گروه‌های مرجع، متنفذان فرهنگی و اجتماعی برای مقابله با کرونا اظهار داشت: لازم است خطرات دورهمی‌های خانوادگی و حضور در اجتماعات و نقش آنها در گسترش بیماری، برای آحاد جامعه تبیین شود.

زارع با تقدیر از اقدامات تلاشگرانه کادر درمان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، به روند افزایشی شمار مبتلایان در گیلان طی روز‌های گذشته نسبت به هفته قبل اشاره کرد و گفت: برای رفع این مسئله، لازم است ضمن رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، اصل خودمراقبتی و دیگر مراقبتی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

او با بیان اینکه گیلان در اجرای طرح ملی غربالگری از استان‌های موفق بود، ادامه داد: بار دیگر اجرای این طرح در استان آغاز می‌شود و دانشگاه علوم پزشکی و بسیج محلات در انجام آن همکاری موثری داشته باشند.

استاندار گیلان بر لزوم استمرار پایش‌ها و نظارت‌ها در جهت اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی مدیریت کرونا و برخورد جدی با قانون شکنان تاکید کرد و با اشاره به ضرورت کاهش ارتباطات چهره به چهره و سوق دادن آن به سوی ارتباطات در بستر فضای مجازی تصریح کرد: حفظ سلامت خود و جامعه، مهمترین اصل است