در همایش روز خبرنگار عنوان شد؛ راه اندازی مرکز آموزش خانه مطبوعات در گیلان | در گفتمان دولت سیزدهم نگاه حزبی وجود ندارد
در همایش روز خبرنگار عنوان شد؛ راه اندازی مرکز آموزش خانه مطبوعات در گیلان | در گفتمان دولت سیزدهم نگاه حزبی وجود ندارد

مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان با تأکید بر لزوم راه اندازی مرکز آموزش خانه مطبوعات در استان گفت: مطالبات به حق خبرنگاران باید پیگیری شود. به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم ، رضا ثقتی بعد از ظهر شنبه ۲۹ مرداد در همایش تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گیلان در تالار مرکزی رشت اظهار […]

مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان با تأکید بر لزوم راه اندازی مرکز آموزش خانه مطبوعات در استان گفت: مطالبات به حق خبرنگاران باید پیگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم ، رضا ثقتی بعد از ظهر شنبه ۲۹ مرداد در همایش تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گیلان در تالار مرکزی رشت اظهار کرد: مشکلات خبرنگاران و اصحاب رسانه قدیمی است و باید به آن پرداخته شود.
وی با بیان اینکه مدیران استانی رویکردشان را نسبت به رسانه تغییر دهند، افزود: مدیران در لایه‌های مختلف باید به انتقادات و سوالات خبرنگاران و اصحاب رسانه پاسخگو باشند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر ایجاد عدالت رسانه‌ای در دولت سیزدهم بیان کرد: عدالت رسانه‌ای باید در لایه‌های مختلف جامعه ایجاد شود.
ثقتی با بیان اینکه در گفتمان دولت سیزدهم نگاه حزبی وجود ندارد، اضافه کرد: خط کشی‌ها را از روی رسانه‌ها و اصحاب رسانه برداشتیم.
وی با تاکید بر برگزاری دوره‌های آموزشی برای خبرنگاران و اصحاب رسانه افزود: بسترهای آموزشی برای خبرنگاران و اصحاب رسانه در استان فراهم است.

مسئولان استانی پیگیر باشند تا سهم خبرنگاران گیلانی در مسکن حفظ شود

مهدی پارسا نیز اظهار کرد: تقارن روز خبرنگار با عاشورای حسینی، نقش زینب گونه رسانه و خبرنگار را زنده کرد.
وی با تاکید بر تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: اصحاب رسانه و خبرنگاران در تبیین دستاوردهای و موفقیت‌های انقلاب اسلامی باید تلاش کنند.
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به حجب و حیای اصحاب رسانه استان بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه در تبیین مسائل و مشکلات صنفی خود چندان رغبتی ندارند.
پارسا به مطالبات جدی خبرنگاران در آخرهای مختلف اشاره و اضافه کرد: بیمه، اشتغال و معیشت خبرنگاران از دغدغه‌های اصلی این قشر به شمار می‌رود.
وی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت خبرنگاران در دستگاه‌های اجرایی و صنعتی افزود: وجود خبرنگاران در بخش‌های اجرایی، تولیدی و صنعتی منشأ خیر و برکت می‌شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به چالش‌های خبرنگاران در ایام کرونا بیان کرد: خبرنگاران در ایام کرونا پیشگام در عرصه خبررسانی ویژه درمان بودند و بیشترین آسیب را در این زمینه متحمل شدند.
پارسا به اقدامات بسیج رسانه در راستای تسهیل بخشی امورات خبرنگاران اشاره و اضافه کرد: طرح جامع نظام صنفی رسانه در دستور کار بسیج رسانه قرار دارد.
وی با اشاره به تفاهم نامه دو وزارت خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی افزود: مسئولان استانی پیگیر باشند تا سهم خبرنگاران گیلانی در مسکن حفظ شود.

درخواست راه اندازی مرکز آموزش خانه مطبوعات

میلاد ابراهیمی نیز در ابتدای مراسم اظهار کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه در ایام کرونا دوشادوش کادر درمان ظاهر شدند.

ابراهیمی با اشاره به تزریق واکسن کرونا در روزهای نخستین بیان کرد: خبرنگاران گیلانی اولین خبرنگاران در کشور بودند که واکسیناسیون شدند.

وی با تاکید بر برگزاری دوره‌های آموزشی برای خبرنگاران و اصحاب رسانه افزود: تاکنون چندین دوره آموزش خبرنگاری را عناوین مختلف در گیلان برگزار شد و این روند استمرار خواهد یافت.

مدیر خانه مطبوعات و رسانه‌های گیلان با بیان اینکه قرارگاه جهاد تبیین در گیلان منعقد شده است، گفت: تفاهم نامه خانه مطبوعات با علوم پزشکی گیلان در راستای تسهیل بخشی امورات درمانی خبرنگاران از دیگر اقدامات برای اصحاب رسانه بوده است.

ابراهیمی خواستار راه اندازی مرکز آموزش خانه مطبوعات در گیلان شد و بیان کرد: مسکن خبرنگاران در گیلان به عنوان مطالبه به حق این قشر به جد پیگیری شود