فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در حوزه کشف سرقت ها ۸۲ درصد از سرقت های سالجاری کشف شدند، گفت: در حوزه تشدید برخورد و مقابله با سارقان حرفه ای ۲۲ طرح اجرا شده است که در این راستا ۵۴۸ سارق و مجرم حرفه ای دستگیر شده است که اغلب غیر بومی بودند.

به گزارش لاهیج دیلم ، سردار محمدرضا اسحاقی امروز در نشست با خبرنگاران، ضمن تبریک روز خبرنگار، با اشاره به عملکرد پلیس در چهار ماه گذشته، اظهار کرد: فعالیت های پلیس صرفا ماموریت سخت و سلبی نیست بلکه بیشتر خدماتی است.

فرمانده انتظامی استان گیلان افزود: در طول چهار ماه گذشته، روزانه میانگین ۳ هزار و ۲۵۳ تماس با مرکز فوریت های پلیسی داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش داشته است؛ از مجموع این تماس ها ۱۹ هزار و ۳۰۵ فقره عملیاتی بوده و ۲۱ هزار تماس ارشاد و راهنمایی بوده است.

وی ادامه داد: در حوزه حوادث رانندگی خوسبختانه با تلاش و همکاری مردم فرهنگی و ولایتمدار استان علی رغم افزایش تردد، شاهد کاهش ۱۲ درصدی جانباختگان حوادث رانندگی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

سردار اسحاقی ۷۲ درصد از جانباختگان حوادث رانندگی عابران پیاده و موتورسواران را تشکیل می دهند، گفت: سال گذشته با همکاری کارشناسان راهنمایی و رانندگی ۱۴ هزار و ۹۹۶ نفر از آموزش های چهره به چهره علائم و قوانین راهنمایی و رانندگی در روستاها برخوردار شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در حوزه کشف سرقت ها ۸۲ درصد از سرقت های سالجاری کشف شدند، تصریح کرد: در حوزه تشدید برخورد و مقابله با سارقان حرفه ای ۲۲ طرح اجرا شده است که در این راستا ۵۴۸ سارق و مجرم حرفه ای دستگیر شده است که اغلب غیر بومی بودند.

وی ادامه داد: در راستای برخورد با توزیع کنندگان و فروش مواد مخدر ۱۴ درصد افزایش کشف داشتیم که در این راستا ۱۰ باند مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند که جمعا ۱۰۴۹ پرونده داشتیم که ۵۵۶ نفر جاعل و کلاهبردار دستگیر و به مقام قضایی معرفی شدند.

سردار اسحاقی با بیان اینکه در حوزه مجازی ۸۵ درصد از جرائم حوزه مجازی کشف شدند، گفت: هر روز شاهد افزایش وقوع جرائم در حوزه مجازی هستیم به طوریکه ۳۸۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش کشفیات داشتیم و اغلب فریب خوردگان این حوزه جوانان بین ۲۰ تا ۳۵ سال هستند

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=1034

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید