رئیس‌کل جدید دادگستری گیلان: قول می‌دهم بر مبنای عقلانیت در استان گیلان تصمیم بگیرم
رئیس‌کل جدید دادگستری گیلان: قول می‌دهم بر مبنای عقلانیت در استان گیلان تصمیم بگیرم

رئیس کل جدید دادگستری استان گیلان با حضور حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول دستگاه قضا معرفی شد. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از دیارمیرزا رئیس‌کل جدید دادگستری گیلان با بیان اینکه ما در اسلام نظام‌داریم، اظهار کرد: این نظام در تمامی زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی وجود دارد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمزه خلیلی با بیان اینکه نظام پیچیده […]

رئیس کل جدید دادگستری استان گیلان با حضور حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول دستگاه قضا معرفی شد.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از دیارمیرزا رئیس‌کل جدید دادگستری گیلان با بیان اینکه ما در اسلام نظام‌داریم، اظهار کرد: این نظام در تمامی زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی وجود دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمزه خلیلی با بیان اینکه نظام پیچیده حکم و اجرا مجموعه نظام نامیده می‌شود، افزود: در اسلام ما شیوه رسیدگی برابر و خطاب یکسان داریم و اینکه گفته می‌شود تعابیر قضایی از غرب است، امری غلط است.

وی تخصصی پرداختی به دایره‌های قضایی را یک شیوه مهم دانست و افزود: پیوستگی موجود در مجموعه‌های مختلف قضایی یک نظام است و تمام تلاش مجموعه قضایی پیاده‌سازی پیام قضایی است.

رئیس‌کل دادگستری گیلان با تأکید بر نظام سازی در دستگاه قضا بیان کرد: حدود چهار دهه از توسعه صحبت می‌شود و ساختار سازی، قالب‌سازی و نظام سازی اسلامی از سیاست قوه قضائیه است.

خلیلی با تأکید بر نظارت دقیق و عظیم‌تر در عصر جدید دستگاه قضا گفت: یک قاضی و یک کارمند در دستگاه قضا بسیار در معرض نظارت هستند چراکه مسؤولیت در امر قضا بسیار بزرگ و وسوسه در آن نیز فراوان است.

وی با اشاره به کمترین تخلف موجود ساختاری در دستگاه قضا افزود: به دلیل حساس بودن دستگاه قضا و اثرگذاری آن، تعداد کم تخلف و ریزش در دستگاه قضایی بسیار حائز اهمیت است.

رئیس‌کل دادگستری گیلان با تأکید بر شناخت بیشتر استان گیلان و تصمیم‌گیری برمبنای عقلانیت بیان کرد: قول می‌دهم بر مبنای عقلانیت در استان تصمیم بگیرم و از عدالت فاصله نگیرم زیرا برای قضاوت بر مبنای عدالت بسیار حساس هستم.

خلیلی با اشاره به پیشینه خود و اهتمام بر مطالبه‌گری در استان گفت: در ۶ عملیات جبهه‌های دفاع مقدس حضور داشتم و صحنه‌هایی را دیده‌ام که پیوسته در رفتار و عمل خود آن را لحاظ می‌کنم.