رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان: لاهیجان به شبکه شهرهای خلاق کشور می‌پیوندد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان: لاهیجان به شبکه شهرهای خلاق کشور می‌پیوندد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان گفت: با توجه به ظرفیت های فرهنگی و تاریخی این شهرستان، اهتمام به پیوستن این شهر به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور را داریم. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از ایرنا، نگار نادری روز چهارشنبه در جلسه تبیین آیین نامه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر که به ریاست […]

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان گفت: با توجه به ظرفیت های فرهنگی و تاریخی این شهرستان، اهتمام به پیوستن این شهر به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور را داریم.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از ایرنا، نگار نادری روز چهارشنبه در جلسه تبیین آیین نامه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر که به ریاست فرماندار لاهیجان تشکیل  شد ، افزود: شهر لاهیجان بر اساس زیرساخت ها و ظرفیت های فنی و انسانی  در دسترس برای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر   اعلام آمادگی کرده  و تاکنون در جهت فراخوان  راه اندازی این  شبکه  اقدام شده است .

وی بر ضرورت و اهمیت وجود طرح های فرهنگی و هنری و بسترسازی برای  پیوستن به شبکه شهرهای خلاق از سوی مسوولان تاکید و اضافه کرد: برنامه های خوبی در شهر لاهیجان وجود دارد تا  این شهر به شبکه شهرهای خلاق ایران بپیوندد و افراد سرمایه گذار را  معرفی نماید.

نادری ضمن تبیین دستورالعمل شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر برای اعضای انجمن های فرهنگی و هنری لاهیجان خاطرنشان کرد: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ وهنر می تواند همانند رویداد پایتخت کتاب ایران تاثیر فراوانی در گستردگی فعالیت های فرهنگی و هنری داشته باشد و چنانکه دو دوره لاهیجان نامزد پایتخت کتاب و این کار  منجر به افزایش کتابخوانی و گستردگی فعالیت های فرهنگی در حوزه کتاب از  جمله باشگاه کتابخوانی شد.

وی تاکید کرد: باید ظرفیت های موجود فرهنگی و هنری هر دستگاه در شهرستان از جمله دانشگاه آزاد  در اختیار اهداف فرهنگی شهرستان   قرار گیرد و از این ظرفیت ها در جهت ارتقای سطح فرهنگی و هنری شهرستان استفاده تا بسترهای شهر خلاق فراهم شود.

نادری ادامه داد: ریاست شورای برنامه ریزی این طرح در شهرستان ها به عهده فرماندار است و هرگونه تصمیم گیری که در این شورا صورت گیرد؛ سایر واحدهای دستگاه های در گیر طرح پیگیر مصوبات آن خواهند بود