رئیس سازمان چای کشور: چای ایرانی در انبارها دپو نمی شود
رئیس سازمان چای کشور: چای ایرانی در انبارها دپو نمی شود

رییس سازمان چای کشور گفت: با افزایش استقبال بازارهای داخلی از چای ایرانی دیگر چای در انبارها دپو نمی شود. به گزارش لاهیج دیلم ،حبیب جهانساز در گفت و گویی اظهار کرد: چای یکی از پرسابقه‌ترین محصولات کشاورزی است که پس از آب بیشترین مصرف را در جهان دارد و نقش مهمی در اقتصاد کشاورزی […]

رییس سازمان چای کشور گفت: با افزایش استقبال بازارهای داخلی از چای ایرانی دیگر چای در انبارها دپو نمی شود.

به گزارش لاهیج دیلم ،حبیب جهانساز در گفت و گویی اظهار کرد: چای یکی از پرسابقه‌ترین محصولات کشاورزی است که پس از آب بیشترین مصرف را در جهان دارد و نقش مهمی در اقتصاد کشاورزی بسیاری از کشورهای تولیدکننده مانند هند، سریلانکا، کنیا و چین ایفاء می­‌نماید. ایران نیز با دارا بودن ۲۸ هزار هکتار باغ چای جزء ۱۰ کشور نخست دنیا به لحاظ سطح زیر کشت محسوب می­‌شود.

وی با بیان اینکه چای ایران از سالم ترین محصولات کشاورزی دنیا محسوب می شود، در خصوص وضعیت اقتصادی چایکاران گفت: رونق خرید و تولید چای در گیلان نسبت به گذشته بهتر شده است و باغداران رغبت بیشتری برای تولید چای دارند.

جهانساز ادامه داد: سازمان چای کشور هم برای ارتقای کیفیت و سرعت بخشی به روند رو به رشد تولید چای در کشور برنامه‌ریزی‌های راهبردی و کارشناسی شده متعددی را در دست اجرا دارد.

جهانساز در خصوص مقایسه کیفیت چای ایرانی نسبت به چای سریلانکا ادامه داد: به دلیل تفاوت های اقلیمی باغات چای ایران با سایر باغات چای سایر کشورهای چای خیز از هیچ گونه آفت کشی استفاده نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: چای تولید داخلی اغلب در داخل کشور مصرف می‌شود و اخیرا استقبال مردم از چای داخلی بیشتر هم شده است.

رییس سازمان چای کشور تصریح کرد: با افزایش استقبال بازارهای داخلی از چای ایرانی دیگر چای در انبارها دپو نمی شود و همان موقع مصرف می شود، این در حالیست که چای سریلانکا این مزیت را ندارد