رئیس سازمان چای کشور با اشاره به درجه‌یک بودن ۶۰ هزار تن از برگ سبز چای خریداری‌شده در استان‌های شمالی گفت: امسال ۴۸۴ میلیارد تومان برگ سبز چای از چایکاران خریداری‌شده که تاکنون ۸۵ درصد آن معادل ۴۱۳ میلیارد تومان پرداخت‌شده است.

به گزارش لاهیج دیلم، حبیب جهانساز امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بخش اعظمی از طلب چای‌کاران در گیلان پرداخت‌شده است، اظهار کرد: ۱۲۳ هزار تن برگ سبز چای در گیلان و مازندران از چای‌کاران باارزش ریالی ۴۸۴ میلیارد تومان خریداری‌شده و تاکنون ۴۱۳ میلیارد تومان آن معادل ۸۵ درصد به پرداخت‌شده است.

وی‌ با اشاره به درجه‌یک بودن ۶۰ هزار تن از برگ سبز چای خریداری‌شده در استان‌های شمالی گفت: از ۱۲۳ هزار تن برگ سبز چای خریداری‌شده ۶۰ هزار و‌۱۷۲ تن آن درجه‌یک و ۶۲ هزار و ۹۲۲ تن آن درجه‌دو بوده و از این میزان ۲۷ هزار و ۶۹ تن چای خشم تولید می‌شود‌.

رئیس سازمان چای کشور تولید با اشاره به تاریخ اتمام برداشت چای پاییزه در کشور افزود: چای در استان‌های شمالی در سه چین بهاره، تابستانه و پاییزه برداشت‌شده و این روند تا ۳۰ مهر در این دو استان ادامه دارد.

جهانساز چای را یکی از اصلی‌ترین راه‌های کسب درآمد در استان‌های گیلان و مازندران دانست و بیان کرد: در استان‌های گیلان و مازندران درمجموع ۵۵ هزار خانوار مشغول به تولید و برداشت چای هستند که این امر نشان‌دهنده اهمیت چای در اقتصاد این دو استان است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید