رئیس مجمع نمایندگان گیلان؛ حل مشکلات گیلان نیازمند نگاه ویژه و مستمر دولت است | گیلان نتوانسته سهم خود را از دولت بگیرد
رئیس مجمع نمایندگان گیلان؛ حل مشکلات گیلان نیازمند نگاه ویژه و مستمر دولت است | گیلان نتوانسته سهم خود را از دولت بگیرد

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به عقب ماندگی های این استان در بخش های مختلف طی سال های اخیر، گفت: حل مشکلات گیلان نیازمند نگاه ویژه و مستمر دولت است. به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم، محمد صفری صبح پنج‌شنبه در مراسم تودیع و معارفه استاندار گیلان با بیان اینکه این استان سرزمین استعدادهای درخشانی […]

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به عقب ماندگی های این استان در بخش های مختلف طی سال های اخیر، گفت: حل مشکلات گیلان نیازمند نگاه ویژه و مستمر دولت است.

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم، محمد صفری صبح پنج‌شنبه در مراسم تودیع و معارفه استاندار گیلان با بیان اینکه این استان سرزمین استعدادهای درخشانی است که در برخی موارد بالقوه بوده و بالفعل نشده است، گفت: گیلان یک محدوده جغرافیایی محدود اما سرشار از قابلیت‌ها و پتانسیل‌های متعدد است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه برای برون رفت از مشکلات استان نگاه درستی تبیین نشده است، بیان کرد: از وزیر کشور درخواست داریم یک وقت اختصاصی برای استان گیلان اختصاص دهد زیرا با وجود مسافرپذیر بودن استان هنوز زیرساخت گردشگری نداریم.

وی با بیان اینکه یک نوع پارادوکس در حوزه اجرا گیلان وجود دارد، افزود: وقتی گیلان را با مازندران مقایسه می‌کنیم می‌بینیم مشکلاتی که آنجا حل شده در استان ما باقی مانده و نگاه امنیتی در گیلان وجود دارد.

حجت الاسلام صفری با اشاره به‌عدم بهره وری از منابع طبیعی در گیلان، تصریح کرد: درصد قابل توجهی از مردم گیلان تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند و امروز در حوزه اجرا اراده مضاعفی نیاز داریم تا مشکلات حل شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان ادامه داد: استانی که سرشار از استعداد است نمی‌تواند رشد کند و قدر سهم خود را از دولت مرکزی بگیرد.

وی با بیان اینکه انتظار داریم دولت نگاه ویژه و مستمری را نسبت به جبران عقب ماندگی‌های استان داشته باشد، افزود: مردم گیلان در حال ناامیدی هستند و در لایه‌های اجتماعی استان خلاءهای زیادی وجود دارد