رئیس پلیس راهور گیلان خبر داد: ترخیص بیش از ۱۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت رسوبی در گیلان
رئیس پلیس راهور گیلان خبر داد: ترخیص بیش از ۱۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت رسوبی در گیلان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از ترخیص بیش از ۱۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت رسوبی در گیلان خبر داد و گفت: طرح ویژه ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی تا پایان بهمن ماه سالجاری تمدید شد. به گزارش لاهیج دیلم ،سرهنگ امیر طالبی در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: ۱۸ آبان ماه امسال طرح ویژه ترخیص موتورسیکلت‌های […]

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از ترخیص بیش از ۱۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت رسوبی در گیلان خبر داد و گفت: طرح ویژه ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی تا پایان بهمن ماه سالجاری تمدید شد.

به گزارش لاهیج دیلم ،سرهنگ امیر طالبی در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: ۱۸ آبان ماه امسال طرح ویژه ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی به مدت دو ماه یعنی تا تاریخ ۱۸ دی‌ماه به اجرا در آمد و طی این مدت، ۱۲۳۸ دستگاه موتورسیکلت رسوبی در استان گیلان با استفاده از تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده، ترخیص شد.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح، تشریفات اضافی و پیشگیری از مراجعه مکرر متقاضیان به بخش‌های مختلف حذف شده است، افزود: با تهیه نرم‌افزار و سخت‌افزارهای لازم امکان ارائه خدمات به متقاضیان در دفاتر پلیس +۱۰ فراهم شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان گفت: شرایط تقسیط جرائم رانندگی با اعطای فرصت یک ساله و پرداخت اقساط ماهیانه نیز برای ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی فراهم شده است.

این مقام انتظامی، امکان ترخیص برای متقاصیان فاقد گواهینامه رانندگی با اخذ تعهد کتبی در محل دفاتر پلیس +۱۰ و بخشودگی سوابق دو برابر شده به اصل جرائم راهنمایی و رانندگی را از مزایای اجرای این طرح اعلام کرد و گفت: امکان ترخیص موتورسیکلت‌های فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث با اخذ تعهد حمل و ارائه خدمات علاوه بر مالکان به اشخاصی که در لحظه توقیف، موتورسیکلت را در اختیار داشته‌اند نیز در این طرح پیش‌بینی شده است.

سرهنگ طالبی ترخیص موتورسیکلت‌های با بیش از ۱۰ سال ساخت با در نظرگرفتن مفاد رای دیوان عالی کشور و ملاک عمل قراردادن سلامت فنی وسیله نقلیه پس از بازدید افسران کارشناس پلیس راهور و یا تایید مراکز معاینه فنی و هماهنگی با شرکت‌های بیمه برای ارائه خدمات سهل و آسان با امکان بخشودگی جریمه دیرکرد و تمدید بیمه‌نامه و تقسیط هزینه دریافت بیمه‌نامه موتورسیکلت را از دیگر مزایای اجرای این طرح دانست.

وی با بیان اینکه طرح ویژه ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی تا پایان بهمن ماه سالجاری به منظور جلوگیری از انباشت این وسایل نقلیه در پارکینگ‌ها و همچنین برای رفاه حال هموطنان و نظر به حجم درخواست‌ها و مراجعان تمدید شد از مالکان و متصرفان اینگونه از موتورسیکلت‌ها خواست از فرصت به وجود آمده استفاده کرده و کارهای مربوط به ترخیص را به روزهای پایانی طرح موکول نکنند، چرا که این فرصت دیگر تمدید نخواهد شد