سرپرست اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان از وقوع ۳۸ مورد ریزش و رانش در محورهای استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۵۳ اکیپ راهداری در جاده‌های گیلان مستقر هستند.۲۲ فروردين ۱۳۹۹ – ۰۹:۵۵ استانها گیلان نظرات 

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از تسنیم،سبحان الله علی‌پور در گفت‌وگویی ضمن اعلام این خبر که “در روزها و ساعات اخیر به‌علت بارش شدید و سیل‌آسای باران شاهد ریزش و رانش زمین در محورهای مواصلاتی ۸ شهرستان استان گیلان بودیم” اظهار داشت: به‌منظور خدمات‌رسانی به مردم ۵۳ اکیپ راهداری با تجهیزات لازم در جاده‌های گیلان مستقر هستند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان از بارش برف ۴۰ سانتی‌متری در محدوده محور اسالم به خلخال خبر داد و ضمن اشاره به انجام عملیات برف‌روبی توسط اکیپ‌های راهداری عنوان کرد: راهداران استان بیش از ۱۰۰ کیلومتر از محورهای برفگیر و کوهستانی گیلان را در محورهای مختلف استان برفروبی کردند.

علی‌پور آبگرفتگی جاده‌ها از یک طرف و وقوع ۳۸ مورد ریزش و رانش در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی گیلان به‌جهت بارش باران را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: شهرستان های رودبار، رودسر، رضوانشهر، املش، آستارا، لنگرود، فومن، شفت و ماسال از جمله مناطقی هستند که با پدیده ریزش و رانش زمین مواجه شدند.

وی اعزام سریع و بدون وقفه اکیپ‌های راهداری گیلان برای برف‌روبی و حل مشکلات ناشی از ریزش و رانش محورها و جاده‌های استان در راستای عادی‌سازی ترددها را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: ۵۱۷ راهدار و ۳۲۱ دستگاه وسیله نقلیه اعم از سبک، نیمه‌سنگین و سنگین در محورهای گیلان مستقر و آماده اجرای عملیات راهداری هستند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان از بارش برف در محورهای کوهستانی شهرستان های ماسال، تالش، رضوانشهر، رودسر، سیاهکل و رودبار در ساعات گذشته نیز سخن گفت و افزود: مردم می‌توانند وقوع هرگونه ریزش و رانش در جاده‌های ارتباطی گیلان را به شماره ۳۳۳۱۱۱۱۱ و یا سامانه ۱۴۱ اطلاع دهند.

علی‌پور تمدید پروانه فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل کالا و مسافر استان گیلان تا پایان اردیبهشت ماه را به‌علت شیوع ویروس کرونا مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: با توجه به وضعیت فعلی استان این اقدام در راستای کاهش مراجعات حضوری شاغلان حمل‌ونقل جاده‌ای و پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا اتخاذ شده است.

وی با بیان اینکه گندزدایی و ضدعفونی پایانه‌های کالا و مسافر، ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری و پایانه مرزی آستارا در دستور کار قرار دارد خاطرنشان کرد: مجموعه این اقدامات با همکاری و هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و شهرداری‌های تابعه استان انجام می‌شود و فرآیند آن نیز طبق دستورالعمل‌های صادره استمرار دارد.

سرپرست اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان ابلاغ دستورالعمل‌های ویژه بهداشتی و مراقبتی در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا به تشکل‌های صنفی استان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: تمدید کارت هوشمند رانندگان به‌صورت غیرحضوری نیز از دیگر اقداماتی است که برای کاهش مراجعات نسبت به انجام آن اقدام شد.

علی‌پور با بیان اینکه از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا تمهیداتی اتخاذ شده است خاطرنشان کرد: در همین راستا امکان تمدید کارت هوشمند رانندگان حمل‌ونقل جاده‌ای کالا و مسافر با همکاری دفتر فناوری اطلاعات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فراهم شده است.

وی استفاده از خدمات غیرحضوری و مهیا شدن بستر اینترنتی برای رسیدگی به امورات را از جمله برنامه‌های اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان ذکر کرد و ابراز داشت: رانندگان با مراجعه به آدرس اینترنتی WWW.SMARTCARD.RMTO.IR می‌توانند اعتبار کارت هوشمند خود را به‌صورت غیرحضوری تمدید کنند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید