لاهیج دیلم | مجید عاشوری، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان ، سخنران پيش از خطبه های نماز جمعه این هفته لاهیجان بود.

عاشوری با بیان اینکه، دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۶۱ با توجه به ظرفیت پذیرش محدود در دانشگاه های دولتی و با حمایت حضرت امام خمینی (ره) تاسیس شده، ادامه داد: هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامی دهه های تثبیت، افزایش کمیت و کیفیت را گذرانده و در دهه چهارم فعالیت خود به دنبال رقابت با دانشگاه های مطرح کشور و جهان است.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با بیان اینکه هم اکنون بیش از یک میلیون و دویست هزار دانشجو در بیش از ۳۵۰ واحد و مرکز دانشگاه آزاد اسلامی در حال ادامه تحصیل می باشند، ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از ۲۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی بزرگترین دانشگاه حضوری در جهان می باشد.

وی با اشاره به ۷ آذر ماه سال ۶۷، سالروز تاسیس واحد لاهیجان ادامه داد: هم اکنون واحد لاهیجان دارای ۷۶۰۰ دانشجو می باشد که ۲۲۰۰ دانشجو را در ترم جدید جذب نموده که ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

عاشوری با بیان اینکه هم اکنون دانشجویان واحد لاهیجان در ۲۳۰ رشته در حال ادامه تحصیل می باشند، ادامه داد: دانشجویان واحد لاهیجان در ۲۰ رشته مقطع دکتری، ۸۵ رشته کارشناسی ارشد و بیش از ۱۰۰ رشته مقاطع کاردانی و کارشناسی در حال تحصیل می باشند.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۲۰۰ عضو هیات علمی و ۱۵۵ کارمند در حال خدمت رسانی در واحد لاهیجان می باشد، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال تبدیل شدن به دانشگاه حل مسئله می باشد که بتواند مشکلات منطقه و کشور را بررسی و رفع نمایند

عاشوری با بیان اینکه، مسئله زباله و مدیریت پسماند، آلودگی منابع آبی و طبیعی از مشکلات بزرگ استان و شهرستان می باشد، ادامه داد؛ هم اکنون چندین کار گروه توسط اساتید و متخصصان واحد تشکیل شده و آماده ارایه خدمات مشاوره ای به مسئولان و تصمیم گیران می باشد.

عضو هیات علمی واحد لاهیجان اظهار داشت : واحد لاهیجان در مبارزه با ویروس کرونا، برگزاری کمکهای مومنانه، آزادی زندان غیر عمد گامهای خوبی برداشته، افزود: واحد لاهیجان در سطح شهر تاثیرگذاری بالایی دارد و با تلاش هایی که صورت پذیرفته به زودی مرکز رشد مشترک با پارک علم و فناوری تاسیس می گردد که ایده های خلاقانه جوانان را جذب و پیاده سازی می نماید.برگزاری کنکور سراسری در فضای مناسب که یکی از دغدغه های خانواده ها و مسئولان شهری است از دیگر خدمات واحد لاهیجان می باشد.

وی بیانیه گام مقام معظم رهبری را چراغ راه دانشگاهها به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی ذکر نمود و اظهار داشت: دانشگاه ازاد اسلامی در تمامی ۷ محور بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب و در زمینه رشد علم و پژوهش و همچنین سبک زندگی اسلامی و ایرانی دارای وظایف فراوانی است. رشد علمی در کشور آغاز شده که سرعت و شتاب آن برای ناظران جهانی غافلگیر کننده بوده و باید بیش از پیش ادامه یابد. وی در پایان اظهار امیدواری کرد که واحد لاهیجان همزمان با ارتقای آموزش و پژوهش دانشجویان بتواند فارغ‌التحصیلانی به جامعه تحویل دهد که علاوه بر تخصص، متعهد بوده و مدیرانی در تراز انقلاب اسلامی باشند

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=5248

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید